Водночас  найбільше тішать усіх переговори із Путіним 
Перші кроки діяльності  Президента Зеленського та його команди 62% громадян оцінюють позитивно, а от негативну оцінку його діям  дали 24%, що удвічі більше, ніж у серпні, йдеться в спільному опитуванні КМІС та Фонду "Демократичні ініціативи".
Громадяни переважно позитивно ставляться до таких рішень та пропозицій президента  Зеленського:

- ініціювання переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі  (позитивно – 75%, негативно – 15%),

- рішення щодо  відведення військ від лінії розмежування (позитивно – 59%, негативно – 26%),

- надання громадянства іноземцям, які захищали територіальну цілісність України (позитивно – 61%, негативно – 17%),

- відновлення діалогу з Польщею щодо проблемних історичних питань (позитивно – 63%, негативно – 10%),

- рішення легалізувати видобуток бурштину (позитивно – 71%, негативно – 13%).

Натомість негативно  громадяни сприймають наступні рішення:

- рішення запровадити ринок землі сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на її продаж  (позитивно – 24%, негативно – 58%,

- рішення щодо  приватизації великих державних підприємств (позитивно – 22%, негативно – 55%),

- рішення легалізувати гральний бізнес (позитивно – 38%, негативно – 49%).

А от пропозиція щодо проведення у Києві  позачергових місцевих виборів залишила більшість громадян байдужими – 39%  ще 20% не мають певного ставлення до цієї пропозиції.

При цьому найбільше громадяни хотіли б, щоб Зеленський зробив такі кроки:  припинення вогню на Донбасі – 74%, зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо)  – 51%, зниження тарифів – 37%, покарання винних у корупції посадовців – 35%, зменшення впливу олігархів на політику – 28%.

Водночас більшість громадян  не задоволені тим, як працює зараз Верховна Рада – 47%, проти 34% тих,  кого робота Верховної Ради задовольняє. Найбільше не задоволені роботою Верховної Ради виборці партій "Опозиційна платформа - За життя" (16% задоволені, 74% - ні) та "Європейська солідарність (відповідно, 15% і 75%), а переважно задоволеними є виборці партії "Слуга народу" (задоволені 51%, не задоволені 30%).

Читайте також: Українці втрачають довіру до Зеленського, адже він йде на поводу у Путіна — The Wall Street Journal
Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з  Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України серед 2041 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Згідно з літнім опитуванням "Рейтингу" рівень довіри до Зеленського складав 67%. При цьому не довіряють главі держави 26%.

Інф.:dt.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh