86,6% росіян допускають та підтримують потенціальний напад на території країн Європейського Союзу, серед яких Польща, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Словаччина та інші.
Такі результати соціологічного опитування отримала компанія Active Group.
75,5% росіян схвалюють ідею збройного вторгнення до наступної країни та вважають, що нею має стати Польща. Це логічне продовження "військової спецоперації РФ", на думку респондентів. Більше того, згідно з опитуванням, майже 75% респондентів тією чи іншою мірою допускають застосування ядерної зброї урядом своєї країни.

Варто зазначити, що про негативне ставлення до збройного вторгнення до інших країн сказали 13,4% жителів РФ. 46% респондентів абсолютно впевнені в тому, що уряд Росії має атакувати ЄС, а 40,6% вважають допустимим розширення військових дій.

Трійка країн, які згідно з соціологічним опитуванням стануть наступними жертвами нападу РФ – це Польща (75,5% опитаних), країни Балтії, серед яких Естонія, Литва, Латвія (41%), а також Болгарія, Чехія, Словаччина та Угорщина (39, 6%). Під час опитування респонденти мали змогу обирати кілька країн.

Категорично негативне ставлення до використання ядерної зброї лише у 25,5% росіян. Серед опитаних 40,3% вважають допустимою ядерну атаку, а 34,3% тією чи іншою мірою підтримують таке можливе рішення влади РФ.

Громадська думка Росії може бути для світової спільноти певним маркером потенційних дій Кремля.

“Спільне враження інтерв’юерів від опитування – росіяни, які погоджувалися спілкуватися, агресивно налаштовані стосовно не лише України, а й Євросоюзу та НАТО. Респонденти або відмовляються від спілкування, дізнавшись тему інтерв’ю, або декларують готовність підтримувати та схвалювати подальші вторгнення РФ до інших країн”, – коментує Андрій Єременко, засновник дослідницької компанії “Active Group”.

Соціологи української компанії “Active Group” задались питанням, наскільки агресивне російське суспільство. Для пошуку відповіді було проведено телефонне (за допомогою месенджера Viber) опитування за формалізованою методологією (вибірка репрезентативна згідно з суб’єктом федерації, статтю та віком респондента). При складанні питань використовувалися формулювання обов’язкові для російського середовища. Так, замість слів “вторгнення” чи “війна” в опитуванні використовувалося слово “спецоперація”, українські силовики називалися “нацистами” тощо. Звичайно,  замість “в Україні” говорилося “на Україні”.

Інфодовідка: результати соціологічного дослідження

На запитання “Як ви вважаєте, чи повинна Російська федерація змусити інші країни відмовитися від підтримки нацистів в Україні військовим шляхом?” негативно відповіли лише 13,4% респондентів, а 86,6% тією чи іншою мірою підтримують військову агресію проти інших країн: 40,6% – однозначно підтримують, та 40,6% – не впевнені або частково.

Для того, щоб з’ясувати, військову агресію проти яких країн росіяни вважають припустимою, було поставлене запитання “Як ви вважаєте, на територію яких країн Російська Федерація має розширити свій вплив (в тому числі і військовим шляхом)?”. З’ясувалося, що найчастіше допускається агресія проти країн, які “входили до складу СРСР”. На користь цього варіанта висловилися 40,3% від усіх або 48,9% тих, хто визначився з відповіддю. На країни Варшавського договору (крім Польщі) “розширення впливу військовим шляхом” припускають 33,3% опитаних (40,4% тих, хто визначився). Напад Росії на Польщу вважають можливим 32,9% росіян (39,9% тих, хто визначився). На “країни ЄС” військову агресію припускають 20,8% респондентів (25,3% від тих, хто визначився), а 12,5% (15,2% від усіх) вважають за необхідне “розширення впливу військовим шляхом” на весь світ. Цікаво, , що на США “розширювати вплив” захотіли лише 4,6% опитаних (5,6% тих, хто визначився). А ось що РФ не повинна розширювати свій вплив в тому числі військовим шляхом, сказали лише 1,4% опитаних та ще 17,6% не змогли відповісти на запитання.

Також було поставлене запитання: “У яких країнах Російська Федерація має продовжити військову спецоперацію після денацифікації України для захисту своїх законних інтересів?» Тож, у разі успішного завершення військової спецоперації в Україні, 48,6% опитаних росіян (75,5% від тих, хто визначився) вважають, що наступною має бути Польща. Що наступними мають бути країни Балтії сказали 26,4% опитаних (41% від тих, хто визначився). Інші країни Варшавського договору (Болгарія, колишня Чехословаччина, Угорщина, Румунія) називали 25,5% (39,6% від тих, хто визначився). Варіант “В одній з інших країн НАТО” обрали 2,8% (4,3% від тих, хто визначився). Не змогли відповісти 35,6%.

Також з’ясувалося, що 3/4 росіян припускають, що їхня країна застосує ядерну зброю за певних умов. Так, на запитання “Чи допускаєте ви, щоб Російська Федерація, для захисту своїх законних інтересів, за умови, що Володимир Путін отримає інформацію про загрозу застосування такої зброї проти РФ, обмежено застосувала б ядерну зброю?”, 40,3% опитаних відповіли ” так” і ще 34,3% висловили сумнів “може так, а може ні”, продемонструвавши підтримати таке рішення за певних умов. І лише 25,5% відповіли однозначно “НІ”.

Публікацію можна завантажити за посиланням

Опитування проводилося в період з 11 – 14 березня 2022 методом CATI (телефонне інтерв’ю з використання комп’ютера). Загалом опитано 1557 респондентів. Теоретична похибка за довірчої ймовірності 0,95 не перевищує 2,5%. Особливістю даного проекту було те, що дзвінки здійснювалися за допомогою месенджера Viber, а інтерв’юери не казали, що вони дзвонять з України і при цьому використовували тимчасові номери для дзвінків (номери куплені через сервіси продажу віртуальних номерів).

Інф.: antikor.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh