Цього року планується закрити щонайменше 143 школи, в яких навчається більше трьох тисяч учнів
Про це сказала голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич під час Погоджувальної ради, посилаючись на зібрані комітетом дані від облдержадміністрацій.
За її словами, планується звільнити майже півтори тисячі учителів, а держава заощадить 44 мільйони гривень, повідомляє УНІАН.
"Вчителі, яких скорочують на селі, не мають шансів знайти іншу роботу. Але куди йдуть кошти взагалі від такої економії?", - наголосила голова комітету.

Водночас, Гриневич зауважила, що уряд не виконує графік скорочення різниці між базовою ставкою Єдиної тарифної сітки і мінімальною зарплатою. "І підтвердженням цьому є постанова уряду від 27 березня, якої ми вимагали, але яка написана і прийнята в інший редакції", - зазначила вона.

За словами голови комітету, постанова "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери", прийнята урядом 27 березня, зберігає цю різницю у 295 грн.

Гриневич повідомила, що посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня 2013 року встановлено у розмірі 852 грн, тоді як, відповідно до Генеральної угоди, підписаної з профспілками, базова тарифна ставка мала бути підвищеною з 1 січня цього року до 928 грн, а з 1 квітня - 942 грн.

"Таким чином, далі зберігається розрив між мінімальною заробітною платою і першим тарифним розрядом, який був ще з минулого року, - 295 гривень. Й освітяни, медики та інші бюджетники далі втрачають кошти", - наголосила Гриневич.

Окрім того, за її словами, закупівля урядом підручників за цінами 100, 200, 400 грн – це "лише один із прикладів необґрунтованих витрат чи навіть зловживань, якими знову має зайнятися Рахункова палата".

Лілія Гриневич переконана у необхідності зробити висновки щодо оптимізації мережі закладів освіти і дій уряду. Вона закликала керівництво парламенту та голів комітетів підтримати постанову про проведення парламентських слухань щодо доступності та якості загальної середньої освіти.

Інф.: osvita.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh