Планету назвали на честь богині Стародавньої Греції Ериди
Вдалося відкрити десяту планету, яка базується в Сонячній системі.
Уперше виявили Ериду ще восени 2003 року.
Три американських астронома в перший раз виявили нове небесне тіло 21 жовтня 2003 року, а через два роки науковий світ оголосив її карликовою планетою Ерида. Спочатку відкривали, а потім і співробітники агентства NASA оголосили знахідку десятою планетою Сонячної системи. Тим часом, незабаром представники Міжнародного астрономічного союзу повернули космічному тілу статус карликової планети.
Протягом тривалого періоду часу Ериду вважали істотно більшою за розмірами, ніж схожий з нею об'єкт Плутон. Протягом наступного п'ятиріччя після відкриття планети їх габарити були досить подібними і дослідники не мали повноцінної можливості в точністю визначити, яка з них насправді більша.

Згідно з отриманою інформацією від міжпланетної автоматичної станції «Нові горизонти» влітку 2015 року, Плутон нібито перевищував в розмірах Ериду. Вчені за допомогою телескопа, який базується в обсерваторії на Гавайських островах, а також знаменитому апарату Hubble прийшли до висновку на підставі виконаних математичних обчислень, що саме Еріда щільніша від Плутона на 27%. Її діаметр становить майже 2,4 тисячі кілометра, у «опонента» такий показник наступний 2,3 тисячі кілометра.

Ерида вважається найбільш віддаленою і масивною карликовою планетою в межах Сонячної системи. Вчені назвали її так на честь богині у Стародавній Греції.

Інф.: svidok.online

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh