Дослідники з української станції "Академік Вернадський" відкрили нову нафтогазоносну провінцію, площа якої більше території Києва.
Українські дослідники виявили поблизу української станції "Академік Вернадський" в західній Антарктиці нові великі поклади нафти і газогідратів.
Згідно з результатами геоелектричного зондування вчені виявили і нанесли на картку Чотири аномалії типу "поклади нафти", повідомляє прес-служба уряду з посиланням на Держінформнауки.
Загальна площа цих аномалій становить близько 900 квадратних кілометрів (для порівняння, площа Києва - 839 квадратних кілометрів), що також підтверджено даними супутникових досліджень.

Як відзначають дослідники, отримані дані свідчать про існування в цій частині Антарктичного шельфу нової нафтогазоносної провінції, реальні перспективи якої ще належить визначити.

Крім того, українці вперше відкрили в районі західної Антарктики аномальні зони типу "поклади газогідратів" (газові гідрати вважаються потенційним джерелом палива).

"Наявність цілого ряду супутникових аномальних зон, що виходять за межі виявлених раніше сейсмічними методами і перспективних на газогідрати, показує, що реальні запаси останніх на 25-30% перевищують запаси, підраховані раніше. Це дозволяє віднести цей район до одного з найбільш перспективних для подальших досліджень скупчень газогідратів", - йдеться у повідомленні.

У Держінформнауки відзначили, що провідні країни світу зацікавлені в Антарктиці як перспективному джерелі мінеральних ресурсів, і "наукова присутність України в Антарктичному регіоні гарантує нашій країні участь у можливому майбутньому розподілі ресурсів".

З метою подальшого посилення присутності України в Антарктиці планується розширювати район наукових інтересів з поетапним створенням мережі сезонних баз і, в перспективі, побудови нової станції цілорічного функціонування в іншій частині Антарктичного регіону.

Інф.: DT.UA
Фото: uac.gov.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh