Трохи більше ніж через місяць в українських школах пройдуть випускні бали. У скільки обійдеться українським школярам закінчення школи в цьому році, передає ТСН.
В одній з Харківських шкіл збирати на підготовку до випускного балу почали ще у вересні. "Кожен місяць ми здавали по 160 гривень. Так нам сказала класний керівник. Адже подужати разово під кінець року таку суму ми б не змогли", - каже Олеся Деркач, одинадцатикласснице. Випускний її родині обійдеться більш ніж в тисячу гривень. На ці гроші планується організувати урочисту частину в місцевому будинку культури, поїздку на автобусі по місту, стіл і вечірку в рядовому кафе.

На подарунок школі і класному керівнику школярі будуть скидатися окремо. Школі клас Олесі Деркач вирішив подарувати мікрофони, а класному керівникові — мікрохвильову піч. «Спочатку ми хотіли подарувати їй електронну книгу. Але на одному з уроків вона нам проговорилася, що у неї зламалася мікрохвильовка. І ми вирішили зробити їй такий подарунок. Ми скидаємося ще по 150 гривень», — каже Олеся.

Загальні витрати на підготовку до випускного вечора в сім‘ї Деркач ще не рахували. Але впевнені, що вся підготовка до урочистості обійдеться приблизно в 2,5 тисяч гривень. Адже ще потрібно купити плаття, зробити зачіску і макіяж, найняти фотографа, купити відповідне взуття. Зовсім чимала сума для пересічної харківської сім’ї, враховуючи, що в Харкові середня заробітна плата, згідно з даними Держкомстату, становить всього 2,7 тисяч гривень.

Розкид цін

Опитування кореспондента ТСН.uа показало, що в кожному місті до шкільних випускних готуються по-різному і якоїсь єдиної суми немає.

У Києві, наприклад, на подарунки школі та вчителям здають невеликі суми, а ось на саме святкування грошей батьки випускників не шкодують. «Цього року ми організуємо три випускних вечори в київських школах. Середня вартість такого вечора (із запрошеними діджеями та ведучими), плюс оренда кафе та накритий стіл обійдуться приблизно в 40 тисяч гривень», — розповідає Олена Силаєва, співробітниця івент-агентства.

Іншими словами, кожному випускнику потрібно буде здати близько 1,5-2 тисяч гривень. Прогулянка на теплоході, феєрверк, оренда автобуса — за таку послугу доведеться доплатити мінімум ще по 100 гривень з людини.

«Зараз, замість кафе можна орендувати заміський будинок з басейном. У середньому доба перебування в такому будинку під Києвом обійдеться в тисячу доларів. У передмістях міст мільйонників на 20% дешевше. Але зазвичай власники таких будинків не люблять пускати до себе дітей. А вимагають, щоб на такому святі були присутні і батьки», — каже Іван Єфименко, брокер.

На випускний вечір можна замовити навіть повітряну кулю, на якій діти по черзі зможуть піднятися в небо. Година такого задоволення коштує 3-4 тисячі гривень. Або влаштувати шоу мильних бульбашок. Це обійдеться приблизно в тисячу гривень.

Ще один популярний напрямок — святкування на відкритому повітрі. «Як правило, є кафе за містом з відкритими майданчиками. Але такі кафе вже майже всі заброньовані під випускні», — каже Олена Силаєва. За її словами, більш затребуване зараз святкування другого дня випускного на природі: шашлики, ігри в пляжний волейбол, відпочинок після бурхливого вечора.

Окрема стаття витрат випускників та їхніх батьків — фото і відеозйомка. У середньому вечір роботи фотографа обійдеться в 500-600 доларів. За персональну зйомку в Києві доведеться викласти близько 800 доларів. Відео зі свята коштуватиме 3-5 тисяч гривень.

На пам'ять школі

Чималу частку витрат у випускному бюджеті займе і подарункова частина. Подарунки школі і класним керівникам можуть обчислюватися тисячами гривень. «У свій випуск ми дарували класній керівниці двокамерний холодильник. Вона сама нам сказала, що їй подарувати», — згадує Яна Бойко, нині студентка Харківського інституту ім. В.Н. Каразіна, свій випускний у школі. В якості подарунка школі — два плазмових телевізори в актовий зал.

Аліна Шапченко з Донецької області говорить, що в якості подарунка школі вони відремонтували дах у школі і класний кабінет. «Не було у наших батьків стільки грошей, щоб здавати тисячами на школу, тому на шкільних зборах було вирішено зробити все своїми руками. Хтось із батьків задешево дістав будматеріал, хтось фарбував стіни, хтось латав дах. А самі випускники вирішили висадити красиву клумбу троянд», — розповідає Аліна. На придбання саджанців школярі скидалися по 80 гривень.

До слова, такий подарунковий підхід практикується, як правило, в регіонах. У Києві запити у шкіл набагато скромніші. «Фінансування шкіл у столиці краще. Плюс тут досить просунуті школярі. Вони дуже добре знають свої права і вимагати від них що-небудь вчителя просто побояться, відразу почнуться скарги», — вважає Олег Васильченко, киянин і колишній вчитель математики.

Варто згадати і спонсорство. Багатьом школам торік допомогли кандидати в народні депутати. Вони фінансували закупівлю нової комп’ютерної техніки, приводили стадіони та шкільні кабінети в порядок.

Зовнішній фактор

Але, мабуть, найдорожчим пунктом у випускному бюджеті будуть витрати на сукні і зовнішній вигляд самих випускників. Вже зараз в перукарнях і салонах школярки підбирають зачіски і записуються до майстрів. Вартість вечірньої нескладної зачіски в Києві на середню довжину волосся стартує від 150 гривень.

Макіяж — 150-200 грн, але якщо ще врахувати послуги солярію (а ними за статистикою користуються близько 40% випускниць), то додайте ще 120-180 грн. (Ціна місячного абонемента).

Костюм для юнака можна купити за 800-1000 гривень, вечірнє вбрання на київських ринках для дівчаток можна купити за 500-800 гривень. «Але це буде простенька сукня, середньої якості. До того ж є ризик, що такі сукні будуть на кожній другій», — ділиться на одному з форумів Інна Д., випускниця. Судячи з її міркування в мережі, купувати сукню вона не буде, а візьме її в оренду в одному зі столичних магазинів. Це дійсно дешевше (в порівнянні з покупкою нової фірмової сукні).

Вторинна оренда випускної сукні обійдеться приблизно в тисячу гривень (від 60% початкової вартості). Правда, за неї потрібно буде внести ще й заставу — зазвичай повну вартість. Але цю заставу після повернення сукні в магазин повернуть. Правда, в тому випадку, якщо сукню не визнають зіпсованою. Під зіпсованою сукнею мають на увазі: плями від вина та косметики, якщо сукня буде порвана або пропалена …

Нова сукня в магазинах коштує 1,5-3 тисячі гривень. Але є й дизайнерські рішення. Тут ціни стартують від 2 тисяч гривень. Втім, сукню можна пошити самостійно. Тільки от послуги хорошого ательє досить дорогі. Пошиття не надто складної сукні в Києві коштує близько тисячі гривень.

Ціни на святкове взуття такі ж як і на вбрання. Для хлопців мінімальна ціна на туфлі під костюм від 350-400 грн. Для дівчат стартова ціна на взуття — 500 грн. Знижок випускникам продавці робити не поспішають. До випускного ще більше місяця, а значить попит на випускні товари тільки починає розгоратися.

Інф.: vkurse.ua, фото: kpravda.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh