Тепер "плащ-невидимка" існує не тільки в книгах Джоан Роулінг про Гаррі Поттера.
Сінгапурський учений Бейл Джанг продемонстрував на конференції TED у Лос-Анжелесі пристрій, здатний робити предмети невидимими.
Поки що на одяг пристрій схожий дуже мало. Він являє собою невеликий прозорий чотирикутник, здатний заломлювати промені світла таким чином, що об'єкт, який перебуває за ним зникає з поля зору.

Сам вчений зізнався, що розробив новинку просто для розваги. "Мені просто здалося, що ідея дуже крута, - розповів журналістам Джанг, - До того ж, я сподіваюся, що моя робота продемонструє, що навіть найпростіші інструменти можуть виконувати важливі функції".

Учений відзначив, що проект знаходиться в ранній стадії розробки. У найближчому майбутньому дослідники сподіваються збільшити розмір плаща-невидимки, щоб за його допомогою можна було сховати більші предмети. Джанг стверджує, що його робота може призвести до відкриттів у багатьох суміжних областях. Робота з кальцитом зможе поліпшити оптичні волокна, використовувані в Інтернет-кабелях. Також розробки Джанга можуть бути використані в цифрових фотоапаратах.

Найбільший інтерес до "плащу-невидимці" проявляють військові. Використання подібних матеріалів може зробити бойову техніку та літаки невидимими, що дозволить отримати значну перевагу в бою.

Інф.: hitech.vesti.ru

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh