Освітяни попередили уряд про масштабні страйки
У Профспілці працівників освіти і науки заявили, що у разі продовження ігнорування проблем освітян, ситуація може стати некерованою і масштаби акцій протестів буде важко передбачити.
"Профспілка працівників освіти і науки України вкрай стурбована ситуацією, яка сьогодні склалася з оплатою праці працівників у галузі освіти", - йдеться у відкритому листі заступника голови Профспілки працівників освіти і науки Сергія Романюка.

Він зазначив, що уряд в черговий раз порушив норми чинного законодавства. "Було проведено переговори між Урядом та профспілками щодо встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. За спільними домовленостями розмір І тарифного розряду мав стати 928 гривень з січня із поетапним збільшенням до 982 гривень на 1 грудня 2013 року".

"Проте Уряд при прийнятті закону про держбюджет на 2013 рік змінив макропоказники і ті домовленості, які були досягнені із профспілковою стороною. Додаткових переговорів Уряд більше не проводив", - заявляє Романюк.

Фахівець наголошує, що законом про держбюджет з 1 січня 2013 року збільшено мінімальну заробітну плату, проте освітяни продовжують отримувати зарплату за рівнем грудня 2012 року.

"Ми багато разів наголошували, що проблему, яка склалася потрібно вирішувати терміново. Адже виходить, що заробітна плата заморожена для всіх освітян, крім працівників 1-2 тарифних розрядів, посадові оклади яких зрівнялися з рівнем мінімальної заробітної плати. Профспілка вважає такий стан речей припустимим", - заявляє заступника голови освітньої профспілки.

"Постійне недофінансування галузі призвело до того, що освітяни отримують фактично "голі" заробітні плати. Уже в низці областей не виплачуються в повній мірі надбавки і доплати, в тому числі за класне керівництво, кабінети тощо. Приймаються нові нормативні документи, які погіршують умови здійснення відповідних виплат чи взагалі їх унеможливлюють", - йдеться у зверненні.

Романюк також повідомив, що з питань оплати праці відбувалися різні зустрічі представників профспілки з урядовою стороною. Зокрема, одна з них відбулася 18 березня, проте її наслідки є невтішними, оскільки не вдалося досягти спільного погляду й позицій у вирішенні проблемних питань оплати праці працівників галузі.

"Мінімальна позиція профспілкової сторони сьогодні – це виконати закон про Державний бюджет на 2013 рік. При розрахунках головного кошторису країни у пояснювальній записці чітко було вказано, що з 1 січня розрахунок посадових окладів за всією Єдиною тарифною сіткою повинен базуватися на рівні 852 гривень, з 1 грудня – 928 гривень. Таке рішення відповідало б вимогам Генеральної Угоди і певною мірою зняло б соціальну напругу. Але Уряд не виконує навіть ті норми, що передбачені цим законом, а реальні кошти а цю мету було закладено".

"Ми констатуємо, що ситуація сьогодні виходить з-під контролю. Профспілка на останній зустрічі із владою наголосила, що якщо найближчим часом Уряд не прийме позитивних рішень, ситуація може стати некерованою і, враховуючи настрій трудових колективів освітян, – масштаби акцій протестів буде важко передбачити", - заявив заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк.

Варто зазначити, що прем’єр-міністр Микола Азаров останнім часом демонструє задоволення від діяльності уряду у напрямі соціального-економічного захисту. Зокрема, на початку березня Азаров заявив, що уважно стежить, щоб доходи випереджали зростання цін та висловив переконання, що завдяки діям уряду заробітна плата освітян "поступово, але зросла вдвічі за три роки", а купівельна спроможність зарплат "об'єктивно збільшилася".

Інф: osvita.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh