Президент США Барак Обама виступив із підтримкою ідеї захоплення невеликого астероїда, який можна було б транспортувати на орбіту Місяця і в майбутньому використати для марсіанських місій.
 На 2014 рік Обама пропонує виділити на проекти NASA 17,7 мільярда доларів (це закладено у проекті держбюджету), і ця сума вже включає роботу над "прирученням" астероїда: ВІДЕО
 Як повідомляє Радіо Свобода, У NASA розповіли, що у разі затвердження плану розпочнуть пошук космічного об’єкта, який найбільше відповідає вимогам проекту: швидше за все, обиратимуть із астероїдів, які потенційно можуть становити загрозу для Землі, пише Reuters. Маса небесного тіла не повинна перевищувати 500 тонн, його діаметр – 7 метрів.
 
За задумом авторів проекту (а в цьому питанні NASA співпрацює з Інститутом космічних досліджень імені Кека), астероїд, якщо його вдасться перемістити на орбіту Місяця, стане пересувною базою для астронавтів, які летітимуть на Марс. «Ця місія дозволить нам краще розвинути наші технології, досліджуючи простори, яких ми ніколи не сягали. Я кажу і про астероїд, і про Марс – людство мріяло про це, але ніколи навіть не сподівалося, що це може стати реальністю», – заявив очільник NASA Чарльз Болден.

Адміністрація Обами пропонує закласти на «приручення» астероїда у 2014 році 105 мільйонів доларів. Очікується, що після визначення придатного для проекту небесного тіла на нього відрядять астронавтів, які мають дослідити зразки ґрунту і скелястої породи. Після цього почнуться роботи з його транспортування.
 
Проект попередньо оцінили у 2,65 мільярда доларів, щоправда, це – оцінки згаданого Інституту космічних досліджень імені Кека. У NASA запевняють, що витрати, ймовірно, будуть значно меншими: мовляв, у розрахунках вчених із каліфорнійського інституту не враховані ті проекти, які NASA вже втілює і які можуть стати в нагоді і в рамках транспортування астероїда на орбіту Місяця.

Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh