Електронні татуювання, що не бояться води, тепер можуть стежити за ритмом серця під час повсякденної активності. Вчені знайшли спосіб "вдруковувати" відстежуюючі пристрої безпосередньо в шкіру пацієнта. Таким чином, люди можуть постійно відстежувати стан свого здоров'я.

Так звана "епідермальний електроніка" була продемонстрована раніше в дослідженнях Джона Роджерса, вченого з Університету Іллінойсу. Гаджет складався з надтонких електродів, сенсорів і бездротової системи живлення і комунікації. Теоретично вже ці розробки можна було використовувати для імплантації в шкіру. Однак у них були й істотні недоліки.

"Ця технологія непогана, якщо ви сидите в офісі, а ось якщо ви зібралися в душ або хочете поплавати в басейні, система б вийшла з ладу", - пояснює Роджерс. Однак нова технологія "друку на шкірі" здатна зробити електронну начинку більш витривалою, повідомляє Technology Review.

"Ми відкрили, що цілком можна імплантувати ультратонку електроніку прямо в поверхню шкіри", - говорить розробник. Таким чином, шар еластометра, використовуваний в більш ранніх версіях технології, виявився непотрібний. Виключивши його, вчені змогли зменшити розмір пристрою в 13 разів. Вживлені татуювання можна носити на тілі до 2 тижнів, поки природне відшарування шкіри не виведе гаджет назовні, після чого вживлення доведеться повторити.

Протягом цих двох тижнів пристрій здатний постійно вимірювати температуру, пульс, тиск і рівень зволоження шкіри. Особливо корисно пристрій для відслідковування загоєння ран. Роджерс стверджує, що в даний час його лабораторія сфокусувалася на створенні систем зв'язку, які можуть бути інтегровані в систему. У перспективі вчений сподівається зробити технологію комерційною та налагодити широкомасштабне виробництво датчиків, які імплантують в шкіру.

Інф.: hitech.vesti.ru

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh