Психологічний дайджест
Психологія дає просто невичерпні можливості відкрити щось нове для своїх послідовників.
Тому що кожного психолога оточує його "вихідний матеріал" - люди, які готові підкинути парочку свіжих ідей або серйозних думок для обдумування, практично кожного дня.
Пропонуємо вам своєрідний "психологічний дайджест" - свіженькі і гарячі дослідження, які можуть вам знадобитися.

Замороження настрою

Ми звикли вірити, що даючи своїм емоціям вихід ми почуваємо себе краще. Ідея «катарсису» полягає в тому, що випустивши свій гнів, ми позбавляємося від негативу.

Учасники експерименту із «заморожування емоцій» вірили в те, що чарівна пігулка в змозі заморозити їх, у той час як їм давали плацебо. Їх спеціально доводили до точки кипіння і після цього відразу ж давали таблетку. Всі учасники відзначали практично моментальне заспокоєння і всі стверджували, що відчувають себе значно краще.

Тобто вам не обов'язково висловлювати свій гнів або негативні емоції, або пити чарівну таблетку. Весь фокус у тім, що вам достатньо переконати себе в тому, що вам стане легше і без вираження гніву. Просто якщо ви усвідомлюєте його і заспокоїтеся без биття чашок, криків або побиття опудала боса.

«Особовий» фідбек

Згідно з однією з теорій, існує якийсь взаємозв'язок між виразом обличчя і внутрішнім настроєм. Тобто якщо ви будете спеціально хмуритися, настрій відразу ж зіпсується. Якщо ж посміхатися через силу, то настрій відразу ж покращиться.

І ця теорія зазнала перевірки на людях, які отримали уколи ботокса. Виявилося, що вони здатні відчувати емпатію (співпереживання) меншою мірою через неможливість виражати свої емоції на обличчі через отримані ін'єкції. Однак, результати не були враховані, оскільки ці люди не показували особливих емоцій ще до уколів.

Самоствердження. Я - найчарівніша і найпривабливіша!

Часто позитивні самоствердження роблять людей сильнішими внутрішньо і дають їм набагато більше шансів на успіх у досягненні задуманого. Однак, і в цьому підході є певний ризик. Недавнє дослідження показало, що занадто самовпевненим людям у разі невдачі іноді буває дуже складно почати щось заново. І те, наскільки близько до серця ви взяли цю невдачу, може показати, що шансів на успіх у вас у вашій подальшій діяльності, насправді, набагато менше, ніж ви думали.

Витання у хмарах

Термін «mind-wandering» не був особливо відомий до 2013 року, але останні дослідження показали, що насправді ви можете отримати певні переваги для свого мислення (а в школі вчителька сказала б вам, що ви гав рахуєте). Ми звикли думати, що це погано для нашої повсякденної роботи, але дослідження показали, що ви можете краще справлятися з поставленими завданнями і складати плани на майбутнє, якщо будете зрідка відпускати свою свідомість і дозволяти їй блукати в далеких далечінях. Можливо, саме там до вас може прийти неочікуване осяяння, тому що ваша свідомість повністю вільна і сприймає те, що раніше було або не поміченим, або затиснутим.

Не міг би ти зробити мені невелику послугу?

Техніка «foot-in-the-door» (отримати шанс на щось) дозволяє так маніпулювати свідомістю людини, що вона робить для вас щось дуже важливе і складне, спочатку просто погодившись виконати невелике прохання. Однак є ті, хто примудряється закрутити це так, що в результаті людина робить у два рази більше (double foot-in-the-door).

Цей процес складається з трьох етапів: малий, середній і великий, тобто не відразу перехід від маленького до великого. Подібна постановка питання дозволяє зробити останню задачу не такою лякаючою. І навіть якщо вам потрібно розтягнути це на тиждень або два, в підсумку вона все одно окупається.

Евристичний афект

Евристичний - це так зване «правило великого пальця», яке дозволяє людям робити висновки і вирішувати проблеми. Евристичний афект звертається до нашої не надто логічної тенденції передбачати ризик, грунтуючись на тому, наскільки страшним це виглядає для нас, а не на реальній ймовірності. Наприклад, люди схильні вживати заходів щоб уникнути рідкісних, але дуже лякливих хвороб, ніж тих, які приносять менше болю і незручностей, хоча набагато більш реальні.

Шаблон мети

Коли ми шукаємо вихід зі складної ситуації, наприклад, намагаємося перейти вулицю із жвавим трафіком, в першу чергу ми повинні визначити для себе головне джерело небезпеки.

"Шаблон цілей» - це керівництво для пошуку подібних масивів стимульованих комплексів. І в цьому вам можуть допомогти... відеоігри. Незважаючи на те, що багато говорять про шкоду відеоігор у великій кількості, насправді в них є і позитивні моменти. Наприклад, вони є ідеальним тренажером для пошуку і виявлення небезпек і сканування складних ситуацій. І чим більше гра орієнтована на дії, тим більший ви отримуєте імпульс для тренування вашої уваги.

І тут я відразу згадала про те, як невропатолог дитини моєї подруги сказала: «А от у це йому краще грати частіше!» Після того, як вона побачила одну з ігор на wii. «Добре розвиває дрібну моторику і кмітливість!» - На прощання додала просунута тітонька-лікар. І було це років 5 тому :)

Темна тріада

Темна тріада - це поєднання нарцисизму, психопатії та макіавеллізму (грубої сили, нехтування нормами моралі тощо). І це не тільки звучить погано. Це дійсно погано в більшості випадків. Зазвичай, це люди, які приносять оточуючим досить багато страждань і неприємностей, а любити такого тирана - справжнє катування. Але, тим не менше, під час досліджень було з'ясовано, що саме ці риси сприяють просуванню по кар'єрних сходах. Люди, що володіють подібними рисами, неймовірно наполегливі та продуктивні. Більше того, вони перевершують своїх більш сумлінних, трохи обсесивно-компульсивних (схильних до повторюваних дій) колег.

Боязнь щастя

Не дивлячись на те, що людина вважає пошук і досягнення щастя сенсом свого життя, багато його, насправді, бояться. Це схоже на острах успіху, коли людина свідомо йде на все, щоб провалювати поставлені завдання, оскільки успіх означає і велику відповідальність, і роботу. У культурах, у яких мирське (земне) щастя і достаток пов'язується з гріхом, людина, яка досягла всього цього, відчуває себе, як би парадоксально це не звучало, нещасною. Тобто нам хочеться володіти матеріальними і моральними благами, мати люблячу сім'ю, улюблену роботу і гроші, але при цьому ми починаємо відчувати себе дуже ніяково на тлі решти суспільства, коли домагаємося всього цього. А багаті та успішні люди часто клеймуються суспільством. Люди рідко вірять у те, що все це може бути зароблене і заслужене чесною працею, а не отримано у спадок або вкрадено.

Професійне покликання

Якщо ви будете думати про роботу, як про своє «покликання», ви будете отримувати набагато більше задоволення від процесу. Люди, які думають про свою роботу як про покликання, відчувають себе більш мотивованими і задоволеними. І ключем до цього відчуття є не лише те, що ви відчуваєте, що це робота - ваша покликання. Але й те, що ви можете жити і без неї.

Якщо ваше бажання збігається з вашим досвідом, ви відчуваєте більший контроль над своєю кар'єрою, яка, у свою чергу, може допомогти вам почувати себе пов'язаним із більшою метою в житті, ніж із просто роботою.

Інф.: lifehacker.ru
Фото: Shutterstock

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh