Відкрите звернення вірян на захист Київського Патріархату
Шановна православна громадо, браття і сестри!
Ми, парафіяни Української Православної Церкви Київського Патріархату, не взмозі мовчати і звертаємось до всієї української православної пастви з великою надією на розуміння і бажання зберегти незалежну Українську Православну Церкву, ту, за яку боровся православний народ України і яку впродовж усього свого життя розбудовував великий син українського народу Святійший Патріарх Філарет.

На жаль, сьогодні Київська патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату терпить чергове ущемлення і перебуває на межі знищення.

Під гаслом "незалежності" православним мирянам пропонується модель під назвою Православна Церква України, створена колишнім президентом Порошенком П.О. разом із митрополитом Епіфанієм.

Президент Порошенко П.О., попри свій державний статус і конституційні норми про відділення церкви від держави, взяв на себе особисту ініціативу створення «незалежної» церкви в Україні і в результаті багатомісячних, потайних від громади, переговорів із Патріархом Варфоломієм виторгував Україні і незалежній Українській Православній Церкві Київського Патріархату статус митрополії.

При цьому, Порошенко П.О. свідомо обманює як предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату Патріарха Філарета, так і весь український православний світ.

Так, Порошенко стверджує про повну незалежність новоутвореної церкви, насправді ж, сам, особисто, без будь-якого узгодження з архієреями і Патріархом Філаретом, бере на себе всю ініціативу і утворює митрополію, підпорядковану Константинопольському Патріархату.

Ані тексту Томосу, ані будь-яких переговорів на рівні керуючих архієреїв єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату щодо реорганізації церкви, умов, перепідпорядкованості – не було.

Лише 06.01.2019 р. Україна отримала текст Томосу і дізналася істину, яку досі тримав потайки колишній Президент Порошенко П.О.

Сьогодні всі кажуть: «А що ж Патріарх Філарет 15.12.2018 р. на Святійшому Синоді не виставив своєї кандидатури на Предстоятеля нової церкви і підписав Указ про розпуск Київського Патріархату?». А тому і погодився і підписав, що був введений в оману главою держави, митрополитом Епіфанієм та архієпископом Євстратієм, які запевняли, що ми від Константинополя отримаємо повну незалежність і самостійність. А що маємо?

Вже віддали Константинополю Андріївську церкву, не можемо без узгодження з Патріархом Варфоломієм розглядати спірні питання, отримувати миро. Тобто Православна Церква України віддана у підпорядкування Константинопольському Патріархату.

То це ви називаєте незалежністю? І це тільки початок.

Ми впевнені, що йому заздалегідь було поставлене завдання знищити Київський Патріархат і його Предстоятеля.

А з іншого боку, новостворена Церква і її предстоятель Епіфаній – головне і надійне знаряддя Порошенка П.О. у боротьбі з новою владою, яку він боїться і ненавидить.

Святійший Патріарх Філарет майже тридцять років бореться за створення в Україні власної, самостійної незалежної Церкви, яка б була надійним духовним оплотом як держави, так і кожного мирянина.

Завдяки зусиллям нашого Патріарха був створений капеланський рух, який першим почав надавати допомогу воїнам АТО.

Невже людина, яка була взірцем протягом багатьох років завдяки прямому обману непорядних людей втратила довіру всієї православної пастви?

Сьогодні наша незалежна Православна Церква, яка є ядром для створення Помісної Православної Церкви і її Предстоятель у великій скруті і потребують нашого розуміння, підтримки і захисту.

Якщо наш народ не захистить здобутків багатьох років боротьби, ми втратимо не тільки церковну незалежність, – ми втратимо свою державу!

Закликаємо вас, дорогі браття і сестри, піднятись на боротьбу за нашу Київську Патріархію, за Українську Православну Церкву Київського Патріархату та її славного Предстоятеля – Патріарха Філарета – Героя України.

5 серпня 2019 року, наступного дня після заклику Патріарха Філарета захистити Київську Патріархію, ініціативна група парафіян Свято-Володимирського кафедрального собору підготувала і почала надсилати звернення до гаранта Конституції Президента України Володимира Зеленського з проханням захистити їхні конституційні права на свободу совісті і віросповідання.

Дорогі брати і сестри!

Наша рідна Українська Православна Церква Київського Патріархату під загрозою – нашу Церкву та Патріарха Філарета намагаються цинічно знищити.

Митрополит Епіфаній і його Синод утворили комісію з ліквідації Київської Патріархії. Допомагають їм у цьому чорному ділі чиновники, служителі колишнього Президента Порошенка.

Патріарху Філарету загрожує реальна небезпека!

Небайдужі громадяни, православні українці, патріоти з усієї України та з цілого світу, обурені таким несправедливим і кричущим ставленням до Патріарха Філарета, незламного борця за автокефалію, вони вимагають не порушувати конституційні права та свободи вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Люди доброї волі звертаються з особистою заявою з цього приводу до гаранта Конституції Президента України Володимира Зеленського.

Ви можете також долучитися до всенародної акції з порятунку Київського Патріархату та Патріарха Філарета. Для цього треба роздрукувати заяву, заповнити її та направити листом за адресою: Київ, вул. Банкова, 11, 02000.

Ми маємо спільно врятувати Київський Патріархат і Патріарха Філарета.

Врятуємо їх, врятуємо Україну!”

Парафіяни Володимирського собору

Звернення парафіян до Президента України В. Зеленського:

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ

ВОЛОДИМИРУ ЗЕЛЕНСЬКОМУ

Вул. Банкова, 11, Київ, 02000

Від гр.___________________________________

/Прізвище, ім’я, по-батькові/

Адреса, тел., ел. пошта:_________________________________

___________________________________

___________________________________

Шановний Володимире Олександровичу!

Я вірянин(-ка) Української Православної Церкви Київського Патріархату звертаюся до Вас, як гаранта Конституції України, з проханням захистити мої законні права та свободи, зокрема, право на свободу совісті, визначене ст. 35 Конституції, ст. 18 Загальної декларації прав людини, ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 9 Конвенції про захист прав та основоположних свобод, положеннями Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Сьогодні Українську Православну Церкву Київського Патріархату у незаконний спосіб зняли з державної реєстрації. Зокрема, чиновники Міністерства культури України та представники Православної Церкви України (ПЦУ) намагаються знищити Київську патріархію УПЦ КП, привласнити її фінанси та захопити Володимирський патріарший собор Києва та інші храми і споруди. Створена незаконна комісія з ліквідації УПЦ КП, куди входять представники іншої конфесії – ПЦУ. Постала загроза знищення духовного авторитета українського народу, предстоятеля УПЦ КП – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Православна Церква України є новоствореною релігійною організацію до якої ми, віруючі Української Православної Церкви Київського Патріархату, не маємо відношення, а отже, й вони не мають права втручатися у життя нашої конфесії, яка є окремою юридичною особою. Рішення про продовження існування УПЦ КП прийняв головний керівний орган Церкви – Помісний собор 20 червня 2019 р.

Просимо сприяти поверненню державної реєстрації УПЦ КП, Київської патріархії та забезпечити наше конституційне право на свободу совісті. Ми хочемо належати до тієї Церкви, парафіянами якої є з 1992 року – Української Православної Церкви Київського Патріархату. Прошу доручити відповідним державним органам розглянути мою скаргу, вжити всіх можливих заходів щодо недопущення порушення моїх конституційних прав. Прошу у порядку Закону України «Про звернення громадян» надати відповідь про результати розгляду справи на мою поштову адресу.

Сподіваюсь, що за Вашим втручанням припиниться беззаконня, рейдерство та буде забезпечене дотримання прав і свобод віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату.

З повагою

                                                       __________________________________/ підпис/

«____» серпня 2019 р.

Інф.: new.cerkva.info

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh