altСинод УПЦ КП, який відбувся 13 грудня під головуванням Патріарха Філарета, обговорив, зокрема, питання про відзначення заснування Київської Митрополії та Хрещення Руси за часів князя Аскольда. Синод прийняв рішення провести у травні 2012 р. на базі Київської православної богословської академії Всеукраїнську наукову богословсько-історичну конференцію, присвячену 1150-літтю утворення Київської Митрополії. Синод також рекомендував ректорам духовних навчальних закладів УПЦ Київського Патріархату заохочувати наукову працю викладачів та студентів з питання про Аскольдове хрещення Руси та утворення Київської Митрополії. Журнали Синоду УПЦ КП оприлюднив офіційний сайт УПЦ КП.

ДОВІДКА:

За літописними свідченнями та згідно візантійських джерел після завершення походу на Царгород війська русів під проводом Київського князя Аскольда (860 р.) відбулося   хрещення щонайменше частини русичів і самого князя, а також створення для Руси окремої митрополії.

У своєму посланні святитель Фотій, Патріарх Константинопольський (у 858 – 867 та 877 – 886 роках), пише: «Не лише болгари звернулися до Христа (це сталося 865 року), а й руси. Вони підняли руку на Ромейську імперію, але тепер і вони змінили еллінську й безбожну віру, у якій раніше перебували, на чисте життя у Христі. І в них запалала така спрага віри й наснага на праведне життя, що вони прийняли пастиря і з великим сумлінням приступають до Христових таїнств».

Візантійський імператор Костянтин Багрянородний (правив у 913 – 959 рр.), описуючи діяння свого діда, імператора Василія I Македонянина (правив у 867 – 886 рр.), зазначає: «І народ росів, войовничий і найбезбожніший, імператор Василій схилив до переговорів і, уклавши з ними угоду, переконав зробитися учасниками Божественного Хрещення, і влаштував так, що вони прийняли архієпископа».

У 60-й нотиції візантійського імператора Лева Мудрого (правив у 886 – 912 рр.) «Митрополія Руси» згадується на 61 (60-му) місці у списку Митрополій Константинопольського Патріархату.

Таким чином є всі підстави вважати, що у 860-х роках, тобто близько 1150 років тому, відбулося хрещення Київського князя Аскольда і частини русичів, а також створення для Руси окремої митрополії.

У 1866 р. у Києві відбувалося церковно-громадське відзначення 1000-ліття Аскольдового хрещення Руси. 

Релігійно-інформаційна служба України

Також по темі:
Довгоочікуване просвітлення: історична правда про Українську державність!

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh