Цієї п'ятниці РПЦ розпочала процес розколу у вселенському православ'ї
Їй не сподобалося, що Вселенський Патріарх Варфоломій надіслав до Києва своїх екзархів, тобто, дипломатів, для підготовки надання автокефалії Українській церкві.
Синод РПЦ у Москві пішов проти канонів і вирішив припинити молитовне поминання Вселенського Патріарха Варфоломія та співслужіння з ієрархами Вселенського Патріархату.
Присвоєння в 17 столітті РПЦ влади над Церквою в Україні відбулося не за приписом канонічних правил і є недійсним
Українська православна церква Київського Патріархату (УПЦ КП) рішуче засудила рішення Синоду Російської православної церкви (РПЦ) про розрив молитовного спілкування зі Вселенським патріархом.
Скрепам - усьо?
У 1448 році у Москві обрали митрополита Іону самостійно, без дозволу Вселенського патріархату!
Єпископ Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Йов (Геча) заявив, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, окрім найдавніших патріархатів, були створені Томосами Константинопольської церкви.
Протистояння між Константинополем і Москвою набирає обертів
Про це констатує газета "День". Видання пише, що Вселенський патріарх Варфоломій цілеспрямовано послідовно втілює взятий курс щодо надання автокефалії православній церкві України. Москва ж продовжує використовувати будь-які методи, щоб зупинити цей процес. Інакше втратить свої штучно пришиті коріння. Константинополь зміцнив свої позиції. Йому вдалося переконати своїх ієрархів, митрополитів православних церков у необхідності збереження єдності
Українська автокефалія: Ключові пункти промови Вселенського Патріарха на Синаксі у Стамбулі
За словами Патріарха Варфоломія, переміщення Київської митрополії у XIV столітті до Москви було здійснено без канонічного дозволу Материнської Церкви.
Українська Православна Церква в США (Константинопольського Патріархату), опублікувала ключові пункти з промови Вселенського Патріарха Варфаломія на Синаксі, що стосуються питання автокефалії для Української Церкви.
Патріархат Константинополя надаватиме автокефалію без згоди інших церков.
Про це напередодні домовилися ієрархи під час архієрейського собору, який триває у Стамбулі.
До пізнього вечора там тривали дискусії з українського питання.
Про це йшлося у сюжеті випуску новин ТСН.12:00 за 3 вересня 2018 року:
Вселенський патріарх Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про імплементацію рішення щодо автокефалії в Україні
Відповідну заяву після закінчення зустрічі патріархів у Стамбулі (Туреччина) зробив митрополит Гальський Еммануїл, відповідальний за процес надання УПЦ Томосу, документа про повну незалежність, який визначає її як рівну серед 14 інших помісних православних церков світу.
Розмова патріархів тривала дві з половиною години. Більшу частину часу вони говорили тет-а-тет у присутності перекладачів.
У вівторок, 28 серпня, християни східного обряду святкують Успіння Пресвятої Богородиці або Першу Пречисту
Про це повідомляє Укрінформ.
Успіння Богородиці - день, коли Діва Марія завершила своє земне життя, а її тіло й душу Ісус Христос забрав на небо.
Про те, як довго Божа Мати перебувала на землі після Христового Воскресіння, історичних даних немає, як і про те, де і як Вона померла, оскільки в Євангелії про це також жодної згадки.
Олжею Богові не служать,
Галина МОГИЛЬНИЦЬКА, заслужений працівник освіти України, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти КЗВО “Одеська Академія неперервної освіти”, письменниця, лауреат літературної премії ім. Василя Стуса
Традиції та історія свята
Свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа встановлене на згадку про біблійну подію — явлення Божественної величi Христа на горi Фавор.
Вона описана одразу трьома євангелистами, пише газета "Експрес".
У народі ж це одне з дванадняти найбільших свят літургійного року більш відоме як Другий Спас, або ж Яблучний.
Це тому, що в цей день у храмах освячують плоди нового врожаю.
|
|