Свято-Успенську Києво-Печерську лавру офіційно зареєстрували як монастир у складі Православної церкви України. Про це у п'ятницю, 2 грудня, повідомив заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків УПЦ ПЦУ Євстратій Зоря із посиланням на Єдиний державний реєстр.
"1 грудня 2022 року було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської лаври (чоловічого монастиря) Української Православної церкви (Православної церкви України). Відомості про цю юридичну особу у складі Помісної церкви внесено 2 грудня до Єдиного державного реєстру", – йдеться у повідомленні.
 
Зоря уточнив, що на практиці це означає, що є юридична особа, яка може отримати у користування майно храмів та приміщення. Отже, створюється можливість вибору для ченців та віруючих – за ким іти.
 
"З метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священний Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 року (ухвала №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря Свято-Успенська Лавра", – пояснив Зоря.
 
Тоді ж Синод доручив блаженнішому митрополиту Єпіфанію звернутися до Кабінету міністрів із проханням надати один із храмів лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.
 
Зоря додав, що митрополит Київський та всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним та духовним керівником Київської лаври. Також рішенням Синоду Єпіфаній призначено очолювати монастир як юридична особа.
 
Нагадаємо, 1 грудня відбулося засідання РНБО, на якому розглядалися зв'язки окремих релігійних кіл в Україні та Росії. Було доручено Кабміну запропонувати Верховній Раді заборонити в Україні діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії. Йшлося про УПЦ МП.
 
А сьогодні ввечері стало відомо, що президент Володимир Зеленський запровадив санкції проти діячів УПЦ МП та колишнього нардепа Вадима Новинського.

Інф.: Корреспондент.net
 
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh