Він поскаржився, що глава ПЦУ Епіфаній та п'ятий президент України Петро Порошенко його "обдурили"
Почесний патріарх Філарет дав інтерв'ю журналістці пропагандистського телеканалу "Росія-24" Анні Афанасьєвій.
У розмові з нею Філарет розкритикував Томос і Православну Церкву України.
Сюжет під назвою "Нічого святого" оприлюднено на Youtube, пише "Дзеркало тижня" з посиланням на "Громадське".

Почесний патріарх розповів про свої претензії до Томосу і висловив незгоду з назвою української церкви. Він також поскаржився на голову ПЦУ. Він заявив, що і Єпіфаній, і п'ятий президент України Петро Порошенко його "обдурили".

"Якщо б було поставлено питання про те, що я відсторонююсь від управління церквою, я б на такі умови не пішов", — стверджує Філарет.

Патріарху також не подобається назва ПЦУ — на його думку, вона "не є незалежною". За його словами, назва має бути "Українська православна церква".

"Ця церква має право служити тільки на території України. Через територію України Європа, Америка, Канада, та ж Росія, Австралія — це належить Константинопольському патріарху", — сказав він.

Філарет також назвав причину, чому він не очолив ПЦУ.

"Вони знають мене 50 років. Коли я представляв Російську православну церкву в Шамбезі. Знають мою позицію і мою твердість. Тому не хотіли мати зі мною справи, знаючи, що замишляють такий Томос", — зазначає Філарет.

Раніше повідомлялося, що синод Православної церкви України ухвалив рішення позбавити Філарета права управління Київською єпархією і, відповідно, контролю над місцевими храмами і монастирями. Таке рішення синод ПЦУ прийняв після проведення Філаретом "собору" для відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. Також ПЦУ виключила зі складу свого єпископату двох ієреїв, які приїхали 20 червня на "собор" Філарета з Росії.

Нагадаємо, що так званий "помісний собор" вже неіснуючої Української православної церкви Київського патріархату скасував рішення щодо ліквідації УПЦ КП і відмовився від томосу про автокефалію.

Детальніше про "гру" Філарета читайте у статті Катерини Щоткіної "Святіший камінгаут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh