Глава Православної церкви України Епіфаній проведе службу на Великдень в Успенському соборі в Києво-Печерській Лаврі.
Про це він розповів Суспільному.
За його словами, щодо часу проведення служби буде повідомлено додатково, оскільки на Великдень у столиці не скасовуватимуть комендантську годину.
"Це спричиняє трішки труднощів, бо в цей час люди не мають права пересуватися. Молитва буде в Лаврі в Успенському соборі, але скоріше за все після комендантської години вранці", – сказав Епіфаній.
Він також прокоментував ситуацію з представниками Української православної церкви Московського патріархату, які не бажають йти з Лаври, незважаючи на розірвані договори 29 березня.
"Ми не за те, аби виселяли монахів з Києво-Печерської Лаври. Ми за те, щоб дух "русского мира" тут не панував. Щоб Лавра була українською, щоб в ній завжди линула молитва українською мовою за нашу Україну", – сказав Епіфаній.
Він наголосив, що українізація Лаври – неминучий процес.
2 квітня митрополит УПЦ МП Онуфрій знехтував вимогою адміністрації заповідника Києво-Печерської лаври звільнити територію та провів літургію у лаврському Хрестовоздвиженському храмі.
Сьогодні, 9 квітня, у Вербну неділю, ПЦУ провела службу в Трапезному храмі Верхньої лаври, а представники УПЦ МП провели літургію в Хрестовоздвиженському храмі Нижньої лаври.

30 березня комісію Мінкульту, яка мала розпочати опис майна, невідомі не пустили на територію Лаври. Один зі священників заважав працювати знімальній групі Суспільного, штовхнув кореспондента та зірвав кріплення на камері оператора.
Мінкульт подав заяву до поліції. Також із заявою до поліції звернулися журналісти, правоохоронці порушили провадження.
 Наступного дня комісія знову не змогла розпочати роботу у Лаврі через перешкоди з боку УПЦ МП. Ключі, передані представниками монастиря, не підійшли до серцевини замку приміщення. Мінкульт подав позов до суду.

Оксана Житнюк
Інф.: Ліга

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh