Спробуємо розібрати аргументи "за" і "проти" обох дат.
Дата святкування Різдва в Україні в останні роки стала дискусійним питанням. Православні українці розділилися на два табори - прихильники Різдва 25 грудня і прихильники 7 січня. Більшість віруючих все ще дотримується другої точки зору, але шанувальників дати 25 грудня стає все більше.
Чому варто святкувати Різдво 25 грудня - аргументи

    Насправді всі християни святкують 25 грудня Різдво. Однак деякі православні церкви відзначають свято 7 січня, оскільки користуються старим юліанським календарем, який відрізняється від сучасного на 13 днів. Відзначати Різдво за старим літочисленням нелогічно, адже в побуті ми давно користуємося виключно сучасним календарем.
    Якщо думка глави ПЦУ митрополита Епіфанія важлива для вас, то він вважає належним відзначати Різдво 25 грудня і вважає, що українцям з часом слід перейти на цю дату. "Ми покликані проводити, перш за все, просвітницьку роботу. Ми святкуємо 25-го, просто за різними календарями. Так, цю помилку треба буде виправити", - сказав Епіфаній.
    Багато прихильників грудневої дати стверджують, що перенесення Різдва Христового на 25 грудня віддалить нас від радянських і російських традицій.
    Святкування Різдва після Нового року применшує значення цього свята, робить його "другорядним" і менш очікуваним.
    При переході на грудневу дату Різдвяний піст закінчиться до Нового року. Тоді більше віруючих будуть дотримуватися цього посту, адже зараз багато хто порушує його в новорічні свята, коли піст найсуворіший.

Аргументи за святкування Різдва 7 січня

    Для багатьох українців Різдво 7 січня є обов'язковою сімейною традицією і пов'язане з приємними дитячими спогадами, від яких віруючі не готові відмовитися.
    Згаданий раніше митрополит Епіфаній вважає, що не можна різко і штучно переводити різдвяні свята на 25 грудня, тому що це розділить і посварить українців, які звикли до січневої дати. За його словами, перехід на 25 грудня має бути мудрим і поступовим.
    Перехід на сучасний календар і святкування Різдва 25 грудня призведе до перенесення дат майже всіх православних свят, в тому числі Дня святого Миколая і Хрещення. Таку зміну буде важко прийняти багатьом віруючим.
    В українських традиціях 7 січня починався період різдвяних святок, який тривав до Водохреща 19 січня. Цей період має чимало своїх звичаїв і обрядових пісень. Досвід інших країн доводить, що неможливо викорчувати з народної пам'яті багатовікові традиції.
    Деякі історики та етнографи стверджують, що традиція відзначати Різдво 7 січня не прийшла до нас з Москви, а навпаки була встановлена в Київській Русі і вже від нас перейшла на нинішні російські землі.
    У Біблії жодного разу не згадується точна дата народження Ісуса. Дата 25 грудня обрана умовно і її не можна назвати істинно правильною і сакральною. Тому немає принципової різниці, коли відзначати цю подію.

Висновок

Як ми бачимо, обидві дати Різдва мають свої аргументи. Кожному віруючому варто вирішити, коли відзначати Різдво - але сваритися з рідними з цього приводу не потрібно. І завжди важливо пам'ятати, що справжня віра знаходиться в серці і вчинках, а не в календарі.

Інф.: УНІАН

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh