І це не метафора, а статистичні дані, стверджує газета "Україна молода". За годину праці житель України отримує в 16 разів менше, ніж пересічний європеєць, зарплата якого становить близько 23 євро за годину. Експерт видання зазначає, що в країні виникла унікальна ситуація, коли робота не захищає людей від бідності. Приблизно 24% сімей, де обидва члени родини працюють, перебувають за межею бідності. Сьогодні в Україні працювати не означає забезпечувати свою родину і взагалі мати якусь перспективу. Про це йдеться в огляді преси від Радіо Свобода.

На скільки українець бідніший за пересічного європейця? (Огляд преси)
Ірина БІЛА, Радіо Свобода

Київ – Українець в десятки разів бідніший за пересічного європейця – і це не
метафора, а статистичні дані, стверджує газета "Україна молода". За годину праці житель України отримує в 16 разів менше, ніж пересічний європеєць, зарплата якого становить близько 23 євро за годину. Експерт видання зазначає, що в країні виникла унікальна ситуація, коли робота не захищає людей від бідності. Приблизно 24% сімей, де обидва члени родини працюють, перебувають за межею бідності. Сьогодні в Україні працювати не означає забезпечувати свою родину і взагалі мати якусь перспективу, зазначає видання.
 
Провідні аналітичні агентства погіршили прогнози економічного зростання практично для всіх країн світу. Для українського бізнесу це обернеться згортанням зовнішніх ринків. У країнах СНД, Європі та Азії падатимуть ціни і попит на ключові вітчизняні експортні товари. Через це аналітики погіршують прогнози і України. Хоча в країні ситуація не настільки плачевна, як в розвинутих європейських країнах. Докладніше про те, як Україна переживає світову кризу, розповідають |Ізвєстія в Україні".
 
Дві гривні за кілограм картоплі. Така ціна, переконані сільгоспвиробники, має бути не у продавців на ринку, а ще у закупівельників. Лише тоді фермери зможуть хоч якось відшкодувати затрати на вирощення цього овочу. Тим часом «із поля» картоплю нині скуповують по 70 копійок за кілограм. А це не покриває навіть собівартості її вирощення. В Асоціації виробників картоплі переконані: якщо ціни й далі не покриватимуть собівартість, вітчизняні селяни можуть просто припинити саджати картоплю для продажу. І тоді цю нішу займе імпорт. Як зауважує газета "День", для багатьох українських областей картопля – продукт не лише економічний, а й передусім соціальний. Адже підсобні господарства – сфера самозайнятості українців, яка рятує село від багатьох соціальних недуг.
 
Майбутні парламентські вибори стали способом заробітку для азартних людей, констатує газета «Сегодня». Незважаючи на те, що букмекерські контори в Україні заборонені, українці спокійно роблять ставки на результат голосування 28 жовтня – як в інтернеті, так і в кіосках, які останнім часом стали з’являтися біля ринків і станцій метро. Про принцип політичного тоталізатора йдеться в статті "Передвиборні ігри".

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh