Ukraine охоплює білоруський політичний вірус?

Юрій Пальчуковський,
Голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада»

Не потрібно драматизувати ситуацію щодо реалізації білоруського варіанту в Україні. Білорусь не виходила із системи Радянського Союзу. У країни не змінився менталітет, відсутня свобода слова. А. Лукашенко діє так, як діяли комуністи за радянських часів. Україна випереджає Білорусь на десятки років за розвитком демократії.
Український народ отримав частковий кисень демократії.
 

Порівнювати А. Лукашенко з Кадаффі буде також неправильно. В Лівії ситуація була іншою, зокрема менталітет феодального народу Лівії значно відрізняється від менталітету білоруського.
Ситуація змінюється завдяки засобам масової інформації, Інтернету, соціальним мережам. Народ стає більш свідомим та незалежним. Саме усвідомлення того, що населення країни з диктаторським режимом може жити краще, примушує народ до протестних дій та акцій.

 

Валерій Бебик,
доктор політичних наук, голова правління Всеукраїнської асоціації політичних наук

Александр Лукашенко трошки українець, в той час як Віктор Янукович трошки білорус. На тому їх подібність і закінчується. Лукашенко законсервував у Білорусі радянську систему, яка до речі, має багато позитивів, зокрема, контроль  за якістю продуктів, збереження державного сектору, менший рівень олігархії, ніж в Україні та Росії. Звичайно, існує проблема демократичного розвитку. П’ять років тому я останній раз був у Білорусі, і, на мій погляд, на той час не було альтернативи А. Лукашенку.
Українська ситуації відмінна від білоруського варіанту. У нас демократичним шляхом обирається президент, парламент. В Україні не було силових варіантів придушення опозиції на відміну від Росії та Білорусі.

Інф. osp-ua.info

 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh