Європа посилює тиск на Росію, ухваливши новий пакет санкцій, спрямований на боротьбу з тіньовим флотом і гібридними загрозами.
Польща та Франція підписали стратегічну угоду про взаємну оборону, демонструючи єдність перед обличчям загроз. Експерти наголошують на необхідності інвестицій у військову промисловість та готовності до довготривалого конфлікту. Україна залишається ключовим партнером Заходу, зберігаючи ініціативу в технологічній війні
Розмова з головним редактором видання «Nowa Technika Wojskowa» Маріушем Цєльмою, головним редактором видання Altair Agencja Lotnicza Бартошем Ґловацьким, військовим експертом Антоном Міхненк


Європа посилює санкції проти Росії, готуючись до затяжної війни. Як повідомила очільниця європейської дипломатії Кая Каллас, новий, 17-й пакет санкцій ЄС «спрямований проти майже 200 кораблів тіньового флоту», а також торкається гібридних загроз і питань прав людини. Водночас вона наголосила: «Чим довше РФ веде війну, тим жорсткішою буде європейська відповідь». Польські дипломати та експерти підкреслюють важливість тиску на агресора.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зазначив: «Ми, як Європейський Союз, не повинні бути гіршими. Результатом мало стати припинення вогню. І як ми бачимо: припинення вогню немає». Він також закликав до підтримки української оборонної промисловості: «Це переважно війна дронів, і тут ми можемо допомогти не лише Україні, а й собі», — резюмував міністр.  

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш додав, що Європа не може більше сподіватися на швидке завершення війни: «Ми закликаємо до безумовного припинення вогню… але Росія зволікає вже дуже довго». Він також наголосив на значенні новітніх технологій, зокрема йдеться про дрони, системи боротьби з дронами, методи радіоелектронної боротьби, супутникові знімки.

Як зазначив військовий експерт Антон Міхненко, Росія перевела економіку на воєнні рейки, і Європа має бути до цього готова: «Європейці мають усвідомити, що будь-яка точка в Європі може бути досягнута Росією», — додав він.

На цьому тлі символічного значення набула підписана 9 травня у французькому Нансі польсько-французька угода про взаємну оборону. За словами  президента Франції Емманюеля Макрона, якщо на Польщу нападуть, Франція мобілізує свої війська протягом 30 днів. Своєю чергою прем’єр-міністр Дональд Туск підкреслив, що договір «ставиться надзвичайно серйозно».

Головний редактор «Нової техніки військової» Маріуш Цельма зазначив: «Цей документ на міру нинішніх часів. Франція — європейська держава з ядерною зброєю, яка прагне політичного лідерства». Експерт пояснює, що військовий та політичний потенціал Європи, безумовно, менший, ніж, у Сполучених Штатів. Франція, однак, є значною військовою силою європейського масштабу, володіє ядерною зброєю та прагне ролі політичного лідера. Часто адміністрація Сполучених Штатів веде нас до певної кризи.

«Нам потрібно впоратися з цією кризою, використовуючи наявні в нас ресурси. І Франція, з європейської точки зору, безумовно, є значною державою, яка прагне бути лідером, зокрема й політично, але вона також має певні військові ресурси, передусім завдяки своєму ядерному потенціалу. Це двостороння угода, але безпека Польщі також пов'язана з тим, що буде відбуватися в Україні», — висловився Маріуш Цельма.

Бартош Ґловацький, редактор видання Altair Agencja Lotnicza, підсумував, що ця війна триватиме довго, і якщо Європа покаже рішучість, якщо населення буде підготовлене, то агресор знатиме: «ми не відступимо». Таким чином, Європа посилює тиск на Росію та зміцнює оборонну співпрацю на тлі затяжної війни в Україні.

Програму «На прицілі» пропонуємо прослухати у прикріпленому аудіофайлі.

Вікторія Машталер/Тарас Андрухович
Інф.: Польське Радіо

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh