Олег Соскін: Януковичу втрачати нічого, він уже все програв
Незаконна Київрада на цьому тижні може спробувати зібрати сесію, яка буде носити антиконституційний характер. Як передають ЗМІ, відповідні консультації зараз Попов проводить з провладною більшістю Київради.
Тому потрібно підкреслити: якщо опозиція, і в першу чергу народні депутати, обрані до Верховної Ради в київським округах, допустять проведення сесії Київради, тоді необхідно негайно підняти питання про їх відкликання і складання повноважень. Тоді цих депутатів слід вважати зрадниками-колаборантами.

І все ж, якщо розглядати можливі сценарії подальшого розвитку подій у Києві, то не можна виключати також і силового сценарію. У такому випадку, як можна припустити, правлячий режим вирішить використати проти киян "Беркут", Спецназ, можливо, просто оточить Київраду, створивши живе кільце зі щитами. Тоді ситуація може вийти з-під контролю, і під роздачу потраплять як рядові громадяни, так і народні депутати, які захочуть прорватися до Київради.
Тому дуже важливо, щоб у разі, якщо Попов і Герега знову вирішать зібрати незаконну Київраду, кожен опозиційний київський народний депутат-мажоритарник привів із собою хоча б тисячу своїх прихильників. Дуже важливо, щоб опозиція встигла створити і консолідувати сили для відсічі режиму.

Адже якщо у Януковича не вийде взяти під контроль ситуацію в Києві, у нього все почне розвалюватися, як картковий будинок. Оціночно Янукович може виставити до чотирьох тисяч бійців "Беркута" і бандитів, і щоб опозиція могла їх нейтралізувати, у неї має бути хоча б 15-20 тисяч осіб, у тому числі кілька тисяч чоловік, здатних дати відсіч незаконним діям Беркута. Якщо даної кількісної пропорції не досягти, опозиція не зможе прорвати оточення, тоді її може чекати поразка.

Зараз важливо зрозуміти, чи є у Януковича інший сценарій, крім силового? Схоже, що йому зараз втрачати вже нічого, він уже все програв, довів країну до стану фінансово-економічної, соціальної та політичної катастрофи, настільки втратив усяку підтримку серед громадян України, що йому залишається або негайно піти у відставку, або перейти до формування відкритої диктатури . Ще один гіпотетичний сценарій полягає в тому, щоб негайно, без жодних умов, випустити на свободу Тимошенко і притягнути до відповідальності Кірєєва, Фролову та інших персон, причетних до незаконного арешту лідера опозиції. Схоже, що у відставку Янукович іти не збирається. А, отже, виключати силового варіанту розвитку подій не варто. Але чи готова до цього опозиція - ось у чому головне на сьогодні питання.

Олег Соскін, професор, директор Інституту трансформації суспільства

Інф.: osp-ua.info

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh