altЯнукович не вважає трагедію 32-33 р.р. ані геноцидом, ані Голодомором?
Завтра, у День пам'яті жертв голодоморів, президент України Віктор Янукович звернеться до українського народу. Офіційний сайт уникає загальноприйнятого терміну "Голодомор" (не кажучи вже про поняття "геноциду") й вживає словосполучення "Великий Голод".
Звернення глави держави розпочнеться на "Першому національному" о 19:30. "У символічний час, о 19:32 розпочнеться хвилина мовчання за загиблими під час Великого Голоду, трагедії, що сталася 80 років тому – у 1932-1933 роках", – повідомила прес-служба Президента.
Відзначимо, що за усталеною традицією загальнонаціональна хвилина мовчання у пам'ять про жертв Голодомору розпочиналася о 16:00.
Зокрема, громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду закликав українців до хвилини мовчання в суботу саме о 16:00.

Окрім того, президент, схоже, не візьме участі у завтрашніх заходах з нагоди роковин Голодомору. Віктор Янукович віддав шану жертвам трагедії сьогодні, відвідавши меморіальний комплекс у Києві спільно з екс-президентами Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком. Показово, що прес-служба глави держави, описуючи цю подію, ще раз використала термін "Великий Голод".

"У Національному музеї "Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні" в Києві глава держави встановив символічну композицію з квітів і колосків до скульптури "Гірка пам'ять дитинства". Також Президент поставив запалену лампаду до "Свічки пам’яті", – поінформувала прес-служба Банкової.

Учасник громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду, керівник Центру досліджень визвольного руху Володимир В'ятрович розкритикував цьогорічні офіційні заходи за участю президента.

"В Януковича далі щось не складається з Голодомором. Згідно повідомлень президентського сайту, він вже сьогодні встиг вшанували пам'ять жертв Голодомору на меморіалі, хоча завжди (згідно указу ще Кучми) це робилося в останню суботу листопада. Завтра в 19.30 він звернеться до народу і оголосить загальнонаціональну хвилину мовчання. Попри те, що така хвилина мовчання вже багато років проводиться о 16:00", – прокоментував В'ятрович на своїй сторінці у Facebook.

"Ще одне цікаве спостереження – схоже, президент зрікся не лише визначення геноцид, але й слова Голодомор. В обох повідомленнях вживається термін "Великий голод", – обурився історик.

Нагадаємо, свого часу Янукович публічно виступив із заявою, в якій висловив категоричну незгоду з тим, що Голодомор називають геноцидом (щоправда, тоді президент таки спромігся промовити слово "Голодомор"). Янукович висловив цю заяву на засіданні ПАРЄ.

У той же час, 60% українців вважають, що Голодомор таки був геноцидом.

Окрім того, відразу після інавгурації Віктора Януковича з офіційного інтернет-сайту глави держави зникла рубрика "Голодомор".    

Інф. TVi.uaЕ 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh