Так вважає директор Інституту трансформації суспільства, професор Олег Соскін: "Врадіївка, як виглядає, може сьогодні відіграти таку саму функцію, яку відіграло вбивство Гонгадзе і плівки Мельниченка для усунення від влади Кучми. Як ми й говорили, фінансово-економічна, політична, соціальна, моральна криза призвела до того, що в суспільстві надзвичайно посилилось негативне сприйняття Януковича, його режиму, Сім’ї, Партії регіонів. Нахабство, зухвалість, бажання збагатитися з боку правлячої кліки – все це вже комом у горлі стало громадянам України.
 
Для того, щоб полум’я спалахнуло, потрібна була іскра, і вона, схоже, з’явилась у вигляді Врадіївки, і тепер процес почався, він зараз набирає масу. Можна говорити про те, що снігова куля покотилась по схилу, і буде щоразу збільшуватись.
 
Тим паче, що всі економічні, фінансові, соціальні показники з кожним днем лише погіршуються. Дефіцит державного бюджету у першому півріччі 2013 року зріс у порівнянні із аналогічним періодом 2012 року втричі, золотовалютні запаси зменшились на 40%, банківська система перебуває на межі краху, бізнесом неможливо займатися, в містах – повний безлад, сотні тисяч людей втрачають роботу, ціни весь час зростають, доходи падають, зарплати і пенсії вже затримуються. В державних органах без хабара неможливо вирішити свої питання. В цій країні по суті в людей немає перспективи, тому вони відчувають себе нещасними, розчарованими, вони не бачать майбутнього. Всюди стоять бандити, смотрящі.
 
Крім цього, як виглядає, шляхом насильства, залякування, погроз правлячому режиму  вдалось сформувати свою більшість у Верховній Раді разом з комуністами, до того ж комуністи ошукали своїх виборців. Обіцяючи боротися з олігархатом, вони натомість сформували з ним комуно-олігархічну більшість.
 
Все це призводило  до напруження, яке повинне було десь вийти на поверхню. Воно концентрувалось і вибухнуло, коли люди повстали проти безчинств з боку правлячої групи і її найбільш агресивної ланки, якою є міліція.
 
Отже тепер, скидається на те, що зіткнення уже неминуче. Зрозуміло, що найкраще буде, якщо Янукович сам піде у відставку. Адже шансів у нього немає, підтримка у нього продовжує стрімко падати. Тому іншого виходу, окрім як піти у відставку, у Януковича, схоже, немає. І чим швидше це станеться, тим краще. Вже зрозуміло,що якщо він спробує застосувати силу для розгону опозиції, то в Україні спалахне  повномасштабна революція. В Україні не повториться те, що відбувається у Москві, коли опозиція просто здала одного із своїх лідерів – Навального. В Україні ситуація буде розвиватися зовсім в іншому руслі".
 
Інф.: OSP-UA.INFO
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh