altВідомий науковець і політик, академік Академії економічних наук, професор у своєму посланні застерігає лідерів опозиції від фатальної помилки, яка може перекреслити ті скромні здобутки, які були за двадцять років руху України у бік демократії.
Послання до керівників опозиції - Гриценка, Яценюка, Турчинова, Соболєва, Тягнибока!
Тільки що прочитав, що один із лідерів опозиції Анатолій Гриценко запропонував Об’єднаній опозиції обнулити свої списки на знак протесту проти фальсифікацій на виборах. "Щойно я вніс Арсенію Яценюку, як голові Ради Об’єднаної опозиції "Батьківщина", пропозицію: негайно (завтра, максимум у вівторок) скликати З’їзд ВО "Батьківщина" – обнулити і партійний список, і список мажоритарників. В Раду за цих умов – не йти! Бо інакше втратимо довіру людей, які нас підтримали, а це – найважливіше!", - зазначив А.Гриценко. Він повідомив, що його ідею підтримали Арсеній Яценюк, Олександр Турчинов та Сергій Соболєв.

Далі пройшло повідомлення, що Тягнибока і “Свободу” теж схиляють до такого кроку.

Я вирішив змоделювати варіанти розвитку подій в Україні в результаті реалізації такого кроку опозиції:

Варіант А
“Влада погодиться на повторні вибори” (хоча як на мене це - неймовірно)

У межах цього варіанту теоретично можливі два підваріанти:

Підваріант 1. Влада погодиться на повторні вибори і проведе їх абсолютно чесно і прозоро (як на мене – це фантастика)

- Південь-Схід. Частина виборців ПР не простить їм фальсифікацій і зниження рівня життя! Позиції ПР ослабнуть суттєво. Вибори виграють на Сході-Півдні комуністи. Суттєво посилять свої позиції ОО, СВОБОДА і УДАР, але в якій пропорції – я не знаю. Імовірно попаде в парламент “Україна – Вперед” можливо більше голосів, ніж зараз, отримає “РУСЬКИЙ БЛОК”.

- На Заході, Півночі і в Центрі значно зросте підтримка СВОБОДИ, ОО, УДАРУ. Частина виборців ОО переорієнтується на Свободу і УДАР (якщо УДАР пристане до ідеї повторних виборів). ОО збільшить своє представництво, але може втратити ту частину виборців яка “не простить” їй того, що ОО не включили в прохідну частину відданих патріотів, а замість них – включили сумнівних, з точки зору патріотизму, але безсумнівних “мішків з грошима. На Заході, Півночі і в Центрі СВОБОДУ підтримають набагато активніше, бо вони виявилися сильнішою духом партією, інтелектуальнішою і рішучішою, ніж про неї “розповідали ЗМІ-лякалки”.

Перевага в новому парламенті буде однозначно за патріотами над україно-ненависниками. Але це за умов, що “Влада погодиться на повторні вибори і проведе їх абсолютно чесно і прозоро" (як на мене – це фантастика)

Підваріант 2. Влада погодиться на повторні вибори, але проведе їх з потужнішим арсеналом фальсифікацій:

- Влада включила в процес визначення переможця виборів “так звані суди”, які віддали перевагу належності кандидата до ПР ( а не голосам виборців) при “призначенні переможців” на виборах. (Засуха, що набрала на 10 тисяч голосів менше, ніж її конкурент, - визнана “переможцем”).

- На повторних виборах ця “технологія виборів” стане однією з ОСНОВНИХ!

- Запитання до ініціаторів перевиборів: “Якщо Ви сьогодні не в змозі, нездатні побороти фальсифікації на десяти “спірних” ( а по суті – безспірних) округах, то де гарантії того, що Ви зможете “побороти” фальсифікації на всіх 225 округах, якщо влада практику “судового призначення переможців” застосує як основну? Ви думаєте на Донбасі всі “переможці на виборах” стали такими через “найбільшу підтримку” саме виборців, чи через “схеми”? У Вас просто не вистачило сил і засобів щоб їх проконтролювати в згаданому регіоні! Де гарантії, що у Вас вони з’являться під час повторних виборів?

- Якщо влада на гіпотетичних повторних виборах застосує “судову технологію” визначення переможця, то в новому парламенті ПР матиме “конституційну більшість” зі всіма витікаючими для України наслідками!!!

- Який Ви тоді запропонуєте вихід? Новий Майдан? Тоді для чого затія з повторними виборами?

Стверджую, Ваша пропозиція про перевибори – це саме те, чого очікує від Вас чинна влада Партії регіонів і її сателіти - литвинівці, комуністи і група політичних повій типу “рибакових плющів”!

Як вони вчинять у відповідь на ваш крок?

Моделюємо реалістичний Варіант Б.
“Влада НЕ погодиться на повторні вибори після “обнуління” Вами ваших списків”

Підваріант 1. Влада НЕ погоджується на повторні вибори і продовжує чинність нинішнього складу до президентських виборів. Найреалістичніший.

- Виносять рішення: до отримання результатів перевиборів (нових виборів) продовжити повноваження нинішнього складу парламенту. А далі творитимуть, що захочуть, бо Ви ж в парламент не ходите, мабуть, не менше як півроку, і після цього теж не ходитимете? (Капризні Піжони).

- Винесуть постанову: провести позачергові вибори тоді, коли в бюджеті з'являться кошти на їх проведення. Бо при прийнятті бюджету на 2013 рік Азаров вийде й скаже “Грошів на павторніє вібори - німає”, бо нічим платити пенсіонерам і бюджетникам. “Міровий крізіс” На 2013 рік в бюджеті не буде передбачено витрат на нові вибори. Хто проголосує таку резолюцію? Ті хто має більшість в нинішньому парламенті, а також частина тих “опозиціонерів”, котрі в “новий парламент” не попадає. Хто в народі підтримає таку позицію? Всі хто не прийшов на вибори, весь електорат ПР, а також частина Ваших виборців (бюджетників і пенсіонерів), на яких слова Азарова “Німає грошів” - “справлять враження”.

- Буде прийнято рішення сумістити в часі вибори президента і парламенту - в 2015 році (для економії коштів)....

- За це рішення проголосує частина і тих діючих депутатів опозиції, яких ви не включили в в свої списки на вибори або включили в непрохідну частину.

- Конституцій Суд “проштампує” таке рішення як “законне”. Під яким соусом – неважливо. Було б замовлення - обгрунтування знайдуть. Засуха, котра набрала на 10 тисяч голосів менше, ніж її конкурент - визнана “переможцем” без всякого законного обгрунтування.

- Панове опозиціонери, Ви не усвідомили при якій владі живете ?

УДАР і “СВОБОДА” в нинішньому парламенті не представлені і “залишаться за бортом”

І Ви (без перевиборів), маючи змогу отримати в новому парламенті більшу частку опозиціонерів, ніж в діючому, зробите такий капризний і явно програшний крок? То Ви серйозні політики, чи напів...?

- Повторюю запитання вдруге: “Який Ви тоді запропонуєте вихід? Новий Майдан? Тоді для чого затія з повторними виборами?”

Підваріант 2. Влада НЕ погоджується на повторні вибори, але підтвердить чинність лише тих, хто не “обнулив” свої списки. Складний, але досить імовірний підваріант.

Винесуть рішення нинішнім складом парламенту:

- Скоротити чисельність членів нового парламенту до того числа, яке влаштовує нинішню більшість.

- Повторні вибори не проводити!

- Про партії, що добровільно “обнулили” свої списки, скажуть “зрадили своїх виборців”, вважати в парламенті – НЕ ПРЕДСТАВЛЕНИМИ!

Скажете, що для цього потрібно 300 голосів і дві сесії, Вони погодяться. Продовжать на рік повноваження цієї Ради і внесуть зміни в Конституцію.

Ви запитаєте, а де вони візьмуть 300 голосів, які осли за це проголосують? Погоджуюсь – осли Не проголосують, але осли на яких навантажать мішки з доларами (щоб хватило “на всю оставшуюся жызнь”)- проголосують. Для ПР це обійдеться дешевше ніж повторні вибори.

- “Ручний” Конституційний Суд ці рішення “узаконить” так само, як суди узаконили “обраною” Засуху, що набрала на 10 тисяч менше голосів, ніж її конкурент.

- Новий склад парламенту матиме абсолютну більшість з антиукраїнських сил.

Запитую втретє: “Який Ви тоді запропонуєте вихід? Новий Майдан, чи повстання? То для чого повторні вибори?”

Впевнений, що обнулити слід було б списки саме Партії Регіонів, а не Ваші! Але не при нинішній судовій системі.

Сумніваюсь:
- Що за нинішніх умов пропозиція Гриценка виправдає сподівання як самих опозиціонерів так і народу і дасть позитивні зміни в парламенті.

Який Ви тоді запропонуєте вихід? Новий Майдан, чи повстання? То для чого повторні вибори?

Тому звертаюся до Вас з проханням:
- Для кроку, запропонованого Гриценком – потрібна ВПЕВНЕНІСТЬ, основа і підґрунтя безсумнівності виграшу. Вона у Вас є? То поділіться з народом. Прошу.

- Через втрачені 10 округів (через “судову технологію” влади) затіювати перевибори, коли ви не відпрацювали всі можливі наслідки, коли не виявили скільки ваших депутатів і депутатів мажоритарників перебіжать до ПР – ранувато.

Є ще один стратегічний аспект, через який дуже небезпечно “обнуляти “ваші списки”.

– Ви втратите недоторканність і Вам (а не ПР) “припишуть” порушення процедур і фальсифікації виборів, і посадять (розумію і вірю, що ви цього не боїтеся), але без Вас підняти народ на Новий Майдан, буде набагато проблемніше.

Наступне. Влада 4 місяці підряд валить економіку. Попереду девальвація гривні, інфляція, знецінення заощаджень і подальше знедолення народу, гнів переповнить чашу терпіння. Але влада вогонь спрямує на Вас – мовляв - дивіться що сталося з економікою, через затіяні опозиціонерами перевибори.

Не спішіть, дочекайтеся поки чаша терпіння народу переповниться через злодійські дії влади, що переполовинить підтримку ПР по всій країні. Народ ще порозумнішає. Ось тоді і наступить ЧАС для Нового Майдану, але вже не проти вкрадених владою у вас десятка мандатів, а народ підніметься на Майдан за повну зміну влади!

Йдіть в парламент і всіма доступними засобами завадьте прийняттю антинародних законів. Захистіть Конституцію насильницьки вилучаючи картки відсутніх в залі депутатів провладної більшості.

- Тобто, думайте головою, користуйтеся головою за призначенням, а не лише для того, щоб носити на ній шапку, бо ПР зароджувалася і починалася саме з того, що натренувалася знімати шапки як з опозиціонерів, так і з держави і вміє це робити “ловко”. Не повторіть помилки Ющенка, який здав Україну Януковичу, як “склотару в ларьок”!

Володимир Пилипчук
04 листопада 2012 року     

Інф.: aratta-ukraine.com

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh