Це підтвердив сьогодні і голова Ради Об’єднаної опозиції “Батьківщина” Арсеній Яценюк на пресс-конференції в Ужгороді, - повідомляє УНІАН. За його словами, відеоспостереження за Ю.Тимошенко в харківській лікарні порушує Конвенцію ООН з прав людини і є нічим іншим, як катуванням.
  Як повідомлялось, Юлія Тимошенко у відкритому листі до президента Віктора Януковича вбачає неможливим проводити лікування в лікарні "Укрзалізниці", оскільки за нею ведеться цілодобове спостереження за допомогою камер". “А вам, Вікторе Федоровичу, я повідомляю, що відмовляюся від такого "лікування" під відеокамерами з трансляцією в Інтернеті та на TV, яке більше схоже на перебування в катівнях ГУЛАГу. В таких умовах не лікують, а калічать.”
 
А. Яценюк наголосив, що Об’єднана опозиція “Батьківщина”, а також ВО “Свобода” вимагають зустрічі 22 жовтня з генпрокурором “з приводу того, що відбувається в залізничній лікарні, де не лікують, а утримують Юлію Тимошенко”. “Тому що там її ніхто лікувати не збирається, там збираються над нею тільки знущатись”, - наголосив він. «Те, що відеокамери встановлені навіть в туалетній кімнаті, є ніщо інше, як знущання над людиною”, - додав А.Яценюк.

На його переконання, вказівка проводити відеоспостереження дана вищим керівництвом країни. “В жодному законі і в жодному кодексі не передбачено право встановлювати засоби відеоспостереження за людиною”, - підкреслив він. “За це повинні понести відповідальність керівник департаменту пенітенціарної служби, керівник відділення департаменту пенітенціарної служби в Харківській області і всі ті особи, які давали розпорядження на встановлення відеокамер, всі ті, хто задіяний в процесі слідкування, в машині по знущанню над Юлією Тимошенко”, - наголосив А.Яценюк. На його переконання, генпрокурор повинен сам вийти на прес-конференцію і заявити, що органи прокуратури, СБУ, МВС вже займаються розслідуванням незаконного відеоспостереження за Ю.Тимошенко. “Якщо генеральний прокурор керується Конституцією, законами України і мораллю, то він зобов’язаний у понеділок порушити кримінальну справу і розпочати процедуру розслідування. Якщо він цього не зробить, то це означає, що він порушив закон, що він не виконав свою конституційну функцію”, - підкреслив А.Яценюк.  

За інф. УНІАН

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh