Парламентська більшість знову відмовилася звільняти Тимошенко

Верховна Рада під час розгляду у другому читанні президентського закону про декриміналізацію відмовилася виключати з Кримінального кодексу ст.365, за якою було засуджено екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко.
За поправку у вівторок, 15 листопада, проголосували лише 147 депутатів (із фракції «БЮТ-Батьківщина» і частково з — НУНС).
Якби Рада прийняла цю поправку, Ю.Тимошенко було б звільнено протягом п'яти днів.

Поправка №18 голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктора Швеця (яку було підтримано раніше комітетом) передбачала внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу і заміну відповідальності за ст.365 на відповідальність за 365-3. Суть запропонованої В.Швецем нової статті 365-3 полягає в тому, що перевищення влади або службових повноважень особою визнається кримінальним злочином тільки в тому випадку, якщо в результаті таких дій службова особа отримала неправомірну вигоду.

Рада продовжує розглядати законопроект, до якого внесено понад 200 поравок.

Нагадаємо, що Ю.Тимошенко було засуджено до семи років позбавлення волі за «перевищення службових повноважень» під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році.

Світова громадськість одностайно визнала цей вирок політично вмотивованим і таким, що не має відношення до правосуддя. Під загрозою опинилася перспектива європейської інтеграції України, а лідери ЄС відмовилися зустрічатися з президентом Віктором Янковичем, якого вважають ініціатором переслідувань свого політичного конкурента — Ю.Тимошенко. Окрім того, на Заході почали обговорення можливих санкцій до представників українського режиму.

Інф. "Дзеркало тижня"
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh