Сполучені Штати Америки на початку квітня  передали Україні тисячі автоматів, кулеметів, снайперських гвинтівок та протитанкових гранатометів. Також українські воїни отримали понад пів мільйона набоїв калібру 7,62 мм.
Передане озброєння було вилучене на початку січня 2023 року з корабля, яким бойовики Корпусу вартових Ісламської революції Ірану передавали його єменським хуситам: судно було перехоплено в Оманській затоці ВМФ США. Подробиці з посиланням на Центральне командування США (CENTCOM) пише "Мілітарний".

Згідно з повідомленням CENTCOM, зброю в Україну передали 4 квітня. Українські військові отримали  понад 5 тисяч автоматів, кулеметів, снайперських гвинтівок та протитанкових гранатометів, а також понад  500 тисяч патронів калібру 7,62 мм.
"Це достатньо матеріальних засобів, щоб оснастити одну українську бригаду стрілецькою зброєю. Ця зброя допоможе Україні захиститися від вторгнення Росії", — йдеться у повідомленні.
Йдеться про зброю, яку у порушення  резолюції 2216 Ради Безпеки ООН КВІР передавав хуситам у Ємені. Аби приховати поставки зброї, її перевозили на цивільних кораблях. Одне таке судно американські військові перехопили в Оманській затоці  15 січня 2023 року.
"CENTCOM прагне працювати з нашими союзниками та партнерами, щоб протистояти потоку іранської смертоносної допомоги в регіоні всіма законними засобами", – зазначили у Ценральному  командуванні США.
Майже рік знадобився американському урядові для того, аби отримати право власності на конфісковану зброю. Досягти цього вдалося лише 1 грудня – шляхом цивільних позовів Міністерства юстиції США щодо конфіскації проти Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану.
"Раніше було незрозуміло, як юридично буде оформлена передача озброєнь, оскільки ООН вимагає, щоб захоплена зброя була знищена чи складована. Адміністрація президента США декілька місяців розмірковувала над тим, як законно передати Україні зброю, яка зберігається на об’єктах CENTCOM по всьому Близькому Сходу", – додає "Мілітарний".
Нагадаємо, про те, що Україна може отримати тисячі конфіскованої іранської зброї та патронів від США, повідомлялося ще на початку жовтня 2023 року. Рішення обґрунтовувалося тим, що подібна передача може допомогти частково усунути гостру нестачу зброї, з якою стикаються ЗСУ, які як тоді, так і донині очікують на додаткові гроші й техніку від США.

Інф.:OBOZ

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh