Причому вже другий рік "перебивається". Та так, що йому хоч Пауло Коельо, хоч Джоан Роулінґ позаздрити можуть, - йдеться у статті у "Високому замку". Гонорари за книги із прізвищем Янукович в авторському рядку як на дріжджах ростуть (детальніше про письменницький бізнес президента, який цьогоріч приніс Януковичу 15,5 мільйона гривень, "ВЗ" писав у попередньому номері). Порівняно з ними президентська зарплата — як "кишенькові". Хоча вона в Януковича — ого! Сума, вказана у рядку «заробітна плата, інші виплати й винагороди», - 775 тисяч гривень на рік (або понад 64 тисячі на місяць).

Мільйонери з Банкової
Інна ПУКІШ - ЮНКО

За рік Янукович "одоходився" на 20 мільйонів, Льовочкін — на 12
Для податкової Янукович-молодший – депутат без авто.
Посипалися чиновницькі і депутатські декларації — значить, квітень настав. Щоправда, відзвітувати про свої доходи і статки ще не всі, кому закон велить, поквапилися. Президентську декларацію вже оприлюднили, а ось із прем’єрською — заминка...

У президента-письменника — син-автогонщик без коліс
Президент Віктор Янукович уже другий рік на письменницьких хлібах «перебивається». Та так, що йому хоч Пауло Коельо, хоч Джоан Роулінґ позаздрити можуть. Гонорари за книги із прізвищем Янукович в авторському рядку як на дріжджах ростуть (детальніше про письменницький бізнес президента, який цьогоріч приніс Януковичу 15,5 мільйона гривень, «ВЗ» писав у попередньому номері). Порівняно з ними президентська зарплата — як «кишенькові». Хоча вона в Януковича — ого! Сума, вказана у рядку «заробітна плата, інші виплати й винагороди», - 775 тисяч гривень на рік (або понад 64 тисячі на місяць).

Більш як чотири мільйони президент «наварив» торік з дивідендів і банківських відсотків. На рахунках в Януковича — майже 24 мільйони гривень.

Будинок на 619 «квадратів», квартира площею 239 кв. м, два гаражі та 1,8 гектара землі — такий набір президентської нерухомості. В гаражах, мабуть, два мінівени першої леді прописані - Honda Odyssey і Toyota Sienna. Бо в самого Януковича в «автографі» декларації — лише прочерки.

Судячи з декларації, не доробився до власного авто і другий Віктор Янукович. Хоча молодший президентський син (до речі, віце-президент Автомобільної федерації України) частенько за кермом недешевих «тачок» світиться, для податкової він - «безколісний». Немає автомобіля і в його дружини. А річний дохід президентської невістки.., не повірите — 118 гривень (плюс 298 — на банківському рахунку). Ольга Янукович — на чоловіковому утриманні, тож може ні в чому собі не відмовляти. Лише на банківському рахунку в Януковича-молодшого — понад мільйон. З парламентської каси президентський син «виручив» торік майже 198 тисяч гривень (на місяць виходить понад 16 тисяч).

У власності Януковича-молодшого — квартира (379,1 кв. м) і гараж у столиці та дача (510,8 кв. м) і 16 «соток» землі у Донецьку.

Дивіденди годують
Глава президентської Адміністрації Сергій Льовочкін за рік розбагатів на чотири мільйони гривень. 7,7 мільйона, які він задекларував позаторік, розрослися ледь не до 12 мільйонів. Основний дохід головного президентського адміністратора (10,4 млн.) - дивіденди і проценти. Ще 1,2 мільйона гривень Льовочкін виручив з продажу майна. 312 тисяч (або 26 тисяч на місяць) склала його зарплата.

На банківських рахунках у глави АП — понад три мільйони гривень. У декларації також вказано, що торік Льовочкін накупив цінних паперів майже на 120 мільйонів, причому не в Україні, а за кордоном.

З нерухомості головний президентський адміністратор задекларував лише квартиру на 205,5 «квадрата». А ось «рухомого» майна у Льовочкіна — на шість коліс: трирічний Mercedes-Benz S600 (його покупка обійшлася в 1 мільйон 25 тисяч гривень) та мотоцикл Harley Davidson 2011 року випуску (за 190 тисяч гривень).

Перша заступниця Льовочкіна Ірина Акімова — серед «напівмільйонерів». Її дохід у 2012-му перевалив за 560 тисяч гривень. 406 тисяч з цієї суми — зарплата (у перерахунку на місяць — майже 34 тисячі), решта — кошти з продажу майна.

Торік права рука Льовочкіна обзавелася новеньким авто Nissan, за який виклала 244 тисячі гривень. Ще й на поповнен-ня банківських рахунків гроші залишилися: за рік вклади погладшали на 294 тисячі. Тепер до мільйона на рахунках Акімової лише 177 тисяч гривень бракує.

У речниці президента Дарії Чепак зарплата, як у депутатів, — понад 16 тисяч на місяць. За рік набігло майже 199 тисяч гривень. Судячи з декларації, це весь дохід Чепак. У графі «кошти на банківських» рахунках — прочерк.
У власності прес-секретаря президента — квартира 30,8 кв. м та семирічний автомобіль Mini Cooper R50.

P.S. Про доходи та статки інших посадовців і депутатів — у наступних номерах «ВЗ».

Інф.: wz.lviv.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh