Опозиція у новому парламенті планує повністю переробити Державний бюджет на 2013 рік
Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник керівника Центрального виборчого штабу ОО "Батьківщина" Андрій Пишний, - повідомляє УНІАН.
"Агонізуючий уряд вніс до мертвого парламенту документ, який немає нічого абсолютно спільного з фінансовим планом країни. Позиція опозиції чітка і однозначна. Ми будемо не просто змінювати цей план, ми будемо переписувати Державний бюджет 2013 року. Той документ який ухвалили, насправді, то не бюджет, то кошторис війни з власною країною", – заявив Пишний.
Андрій Пишний зауважив, що судячи з бюджету на 2013 рік головний ворог нинішньої влади знаходиться всередині країни, адже витрати на Міноборони вдвічі менші, ніж витрати на забезпечення громадського порядку.
Засідання опозиції - у прямому ефірі
У п'ятницю, 7 грудня, відбулося розширене засідання Ради Об'єднаної опозиції "Батьківщина". Портал "Воля народу" проанонсував цю подію перед відкриттям засідання (об 11.00).
У засіданні взяли участь лідери всіх партій, що входять до складу Об'єднаної опозиції.
На сайті газети "Вечірні вісті" можна було подивитися пряму трансляцію засідання.
“Кажуть, що Янукович має бзік: сильно переживає за свою шкуру. Я навіть чув, що він захоплюється всякими ворожіннями, що йому хтось щось наворожив, і він боїться всього”. Так головний редактор журналу “Котрольний постріл” Роман Василишин відповів на запитання видання From-UA про те, що може означати установка мобільної вогневої групи ППО неподалік від резиденції президента в Межигір'ї і хто може хотіти напасти на нашого президента. "Це говорить про ідіотизм, що панує у верхах. Це говорить про те, що українське правляче співтовариство - це все публіка недоумкувата. Єдине, що вони роблять уміло - це крадуть.
Cвоє слово в українській політиці має сказати середній клас або наша елітарна молодь. Сьогодні український інтернет-простір став місцем випускання пари громадянського невдоволення режимом Януковича. І висловлюють свої думки тут не тільки "хоробрі" аноніми, а й конкретні люди під своїми іменами та прізвищами. Серед них є вже певні лідери.
Вони вже намагаються скеровувати громадську думку в тому чи іншому напрямку. Це їм удається, й авторитет їхній зростає.
Про це йдеться у статті Ірини Магрицької на Радіо Свобода
Віктор БАРАНОВ, Голова Національної Спілки письменників України
Не склалося в середовищі російської інтелігенції дружнього погляду на нашу незалежність
Заувага перша. Мені завжди хотілося вірити в те, що інтелігентів не буває порядних і непорядних, чесних і лукавих, високодуховних і ницих. Сидить у пам’яті відповідь Дмітрія Ліхачова на запитання, як би він визначив суть інтелігента. Ленінградський академік примружено всміхнувся і сказав: "Розумієте, інтелігентом неможливо прикинутися".
Заувага друга. Ще мені наївно хотілося вірити, що коли після розпаду Союзу з-за хутора Михайлівського в бік України повіяло сизою памороззю імперського шовінізму, то саме російська інтелігенція (насамперед творча, наукова) скаже добре, правдиве і справедливе слово про братній народ на берегах Дніпра, який нарешті здобув незалежність і має право на власну державу.
Росія прокидається Фото: Рейтер
Нам, у Росії, ще доведеться подолати одну ілюзію або надію. Ілюзію на те, що персоніфікована влада-самодержавство, але під ліберальними прапорами, може знайти спосіб і варіант виходу з цієї кризи і вихід до правової держави. А тим часом дуже багато лібералів не лише в системі влади, і опозиційні антисистемні ліберали в Росії все ще сподіваються модифікувати владу.Тому що бояться вільних виборів.Тому що бояться, що до влади прийдуть ліві націоналісти. Тобто вони роблять ставку на самодержавство, побоюючись цього самого суспільства. Ще одна загроза і небезпека, яка перед нами цілком реально існує, це спроба врятувати систему російську матрицю за рахунок зміни режиму.
Про це в інтерв'ю газеті "День" розповіла провідний науковий співробітник Московського центру Карнегі Лілія ШЕВЦОВА
Володимир ПИЛИПЧУК, академік Академії економічних наук, професор, для Волі народу
Я не лікар, але згадана дія регіоналів – це діагноз. Я не знаю, чи розповсюджуватиметься цей податок і на іноземців, що приїжджають в Україну? Якщо так, тоді це має називатися ідіотизмом в квадраті.
Я вже рік чую плачі влади, що населення ажіотажно скуповує долари. Тому у влади України виник їх дефіцит, що і призвело до зниження валютних резервів НБУ. Одночасно я чую і протилежне – що в українських банків наступив гострий дефіцит гривні. Не розумію: дефіцит чого - доларів чи гривні? Якщо населення в цьому році скупило більше 10 мільярдів доларів, то це означає, що банки отримали 80 мільярдів гривень. Тобто, у банків гривневі активи мали б поповнитися на це число!
Опозиція виступає проти бюджету України на 2013 рік, внесеного на розгляд сесії Верховної ради 4 грудня Партією регіонів.
Про це на засіданні Верховної ради заявив один з лідерів опозиції Арсеній Яценюк.
"Ми проти прийняття цього бюджету і вимагаємо розгляду цього питання по повній процедурі", - сказав Яценюк. Він додав, що у "регіональному" бюджеті влада зовсім не думає про людей.
Підготовча депутатська група взяла за основу запропонований план розсадки депутатів у сесійній залі
Згідно із запропонованою схемою практично всі місця навколо трибуни займе Партія регіонів.
Водночас, як зазначив голова ВР Володимир Литвин, провладна партія "займе передні місця, але в збільшеному вигляді".
За ними сидітимуть депутати, обрані від ПР на мажоритарних округах, "Батьківщина" залишиться фактично на тих же місцях, але в зменшеному вигляді", депутати "УДАРу" займуть майже всі колишні місця фракції НУНС, "а жовтим кольором позначені місця ВО "Свобода".
Інститут Європейського Поступу за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, в партнерстві з Чорноморською бізнес лігою, 4 грудня 2012 р. в Тернополі проводять конференцію “НАТО: зміцнення безпеки шляхом співробітництва", присвячену питанню співпраці між Україною та НАТО на сьогоднішній момент та в найближчій перспективі. Також у рамках конференції відбудеться телеміст Тернопіль – Брюссель (Штаб-квартира НАТО) на тему: "Партнерство з НАТО після Чикагського Саміту: підсумки та очікування".
|
|