Його термін повноважень закінчився 15 травня
Сьогодні на спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду професор кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Грищук склала присягу судді.
Про це повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на "Інтерфакс Україна".
Президент України Володимир Зеленський своїм указом від 26 листопада минулого року призначив Грищук на цю посаду. Вона вступає у повноваження судді сьогодні.

"Ми не можемо вже бути тими ж, якими були до цієї жахливої війни, тому я вітаю вас із складанням присяги... насамперед хочу побажати, щоб лихо війни обійшло вас і вашу сім'ю стороною", - сказав головуючий у КС заступник голови Конституційного Суду Сергій Головатий.

Під час присяги Грищук вручили атрибути судді Конституційного Суду: мантію судді, нагрудний знак та посвідчення.

У жовтні 2020 року Конституційний суд під головуванням Олександра Тупицького визнав неконституційними два пункти антикорупційного законодавства, що заблокувало відкритий доступ до електронних декларацій, а НАБУ мало закрити 110 кримінальних справ проти чиновників і депутатів за недостовірне декларування.

У грудні 2020 року Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді строком на два місяці. Формальною підставою для указу стало подання Офісу генерального прокурора про відсторонення Тупицького.

У березні 2021 року Зеленський скасував указ Віктора Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Тупицького суддею Конституційного суду. 14 липня Верховний Суд визнав протиправним указ Зеленського, а вже через п’ять днів ДБР відкрило справу проти суддів Верховного суду, які скасували указ Зеленського щодо Тупицького.

Підготувала: Вікторія Хмілевська

Інф.: zn.ua


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh