Кандидат від Демократичної партії на пост Президента США Барак Обама став переможцем фінальних теледебатів, що відбулися минулої ночі в місті Бока-Ратон, штат Флорида, - повідомляє РБК-Україна.
За чинного американського лідера проголосували 48% телеглядачів, кандидатові від Республіканської партії Мітту Ромні віддали перевагу тільки 40% респондентів, що взяли участь в бліцопитування, проведеному телеканалом CNN. Опитані телеглядачі зробили висновок, що обидва претенденти на вищий державний пост можуть виконувати обов'язки верховного головнокомандувача. При цьому жоден з політиків не зміг набрати переважної більшості голосів потенційних виборців, відзначають експерти.

Перші дебати з невеликим відривом виграв Ромні, у другому раунді перемогу отримав вже Обама.
В ході теледебатів "других осіб" - кандидатів на пост віце-президента - демократ Джо Байден і республіканець Пол Райан розійшлися миром. Їх зустріч завершилася внічию.

На даний момент шанси Ромні і Обами оцінюються політологами як рівні.
Згідно з даними опитування, спільно проведеного телеканалом NBC News і газетою Wall Street Journal, Ромні практично наздогнав поточного Президента, набравши 47%.
За даними опитування Reuters, 46% опитаних підтримують Обаму, в той час як його суперника - 45%. До цього результати свідчили про 3%-м перевазі демократа: 46% проти 43% у Ромні.

Фундаментальні розбіжності Обами і Ромні полягають у використанні і фінансуванні збройних сил. Чинний Президент має намір урізати витрати на армію майже на півтрильйона доларів за 10 років. Ромні, навпаки, хоче додати військовим більше 2 трлн дол Скорочувати витрати необхідно, для того щоб приборкати гігантський держборг США, який перевищує 16 трлн дол Це, мабуть, головна проблема країни.

Також важким тягарем лежить високе безробіття. У двох словах, головне в економічному курсі Президента-демократа - збільшення податкового навантаження на забезпечених громадян і великі корпорації на користь малозабезпечених. Кандидат-республіканець пропонує знижувати податки, щоб підтримати бізнес.
Президентські вибори пройдуть в США 6 листопада. На них будуть визначені особи, які, в свою чергу, офіційно повинні будуть обрати на колегії 17 грудня 2012 Президента і віце-президента Сполучених Штатів.

Інавгурація обраного глави американської держави запланована на 20 січня 2013.

Інф.: rbc.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh