Головнокомандувач Збройних сил Норвегії генерал Ейрік Крістофферсен вважає, що НАТО має два-три роки на підготовку до війни з росією.
Таку думку він висловив у інтерв'ю Bloomberg.
Загроза війни між росією та НАТО: коли в Європі прогнозують початок конфлікту
У Європі всерйоз заговорили про ймовірність прямого конфлікту між росією та НАТО.
«У якийсь момент хтось сказав, що це займе 10 років, але я думаю, що ми повернулися до цього терміну менше 10 років через промислову базу, яка зараз є у росії», – сказав Крістофферсен.
«Потрібен деякий час, що дає нам можливість протягом наступних двох-трьох років відновити наші сили, відновити наші запаси одночасно з тим, як ми підтримуємо Україну», – додав він.
Сама Норвегія хоче досягти цілі Альянсу щодо витрат на оборону – на рівні 2% ВВП – вже у 2024 році. А рівень 2,7% ВВП, як очікується, буде досягнутий до 2030 року.
«Наразі я бачу вікно, коли ми можемо виконати вимоги, узгоджені НАТО, нову командну структуру, нові структури сил, нові регіональні плани. Тому ми можемо реалізувати ці плани та ці рішення у наступні роки, але нам треба прискоритись. Нам потрібно зробити це за два-три роки, щоб бути впевненими, що ми готові до всього, що може статися», – вважає Крістофферсен.
Нагадаємо, заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоані заявив, що зараз росія не має наміру нападати на будь-яку країну Альянсу.
Наприкінці минулого року ЗМІ з посиланням на одну з європейських розвідок повідомили, що росія може атакувати Європу взимку 2024-2025 років.
За останньою оцінкою німецьких спецслужб, напад росії на НАТО можливий з 2026 року.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh