"Пошана" і "Дружба" від Путіна: Кремль щедро обдаровує орденами українців, які неабияк попрацювали на просування інтересів РФ
Москва щедро роздає українським політикам, церковникам і художникам нагороди. В основному за заслуги в утриманні України в орбіті Кремля. Про це пише Олександр Михельсон в номері "Українського тижня", - передає Цензор.НЕТ.
"Орден дружби", що став повторенням радянського ордена "Дружби народів" та "Орден пошани" в більшості випадків є ознакою того, що нагороджений добряче попрацював на просування в Україні інтересів РФ.

Останній іноземцю отримати вельми непросто: за статутом, його вручають за «особливі досягнення» в політиці, економіці, культурі, при цьому бажано вже мати які-небудь інші російські нагороди.

Журналіст виділив Топ-6 українців, нагороджених Кремлем:

Борис Патон: орден «За заслуги перед Вітчизною» II ступеня (1998), «Орден пошани» (2004), орден «За заслуги перед Вітчизною» I ступеня (2008)

Леонід Кучма: орден «За заслуги перед Вітчизною» I ступеня (2004)

Володимир (Сабодан): «Орден Дружби» (2004), «Орден пошани» (2005)

Агафангел (Саввін): «Орден Дружби» (2003), «Орден пошани» (2008)

Богдан Ступка: «Орден Дружби» (2001), «Орден пошани» (2011)

Микола Азаров: «Орден Дружби» (2007), «Орден пошани» (2012)

За підрахунками ЗМІ, з кінця 1990-х «Орден дружби», що є відвертою відзнакою для «друзів Росії», отримали принаймні 30 українських діячів політики, мистецтва, культури і релігії, чиї імена на слуху.

Серед кавалерів «Ордена Дружби» - депутати-регіонали В'ячеслав Богуслаєв, Сергій Гриневецький, звичайно, автори мовного закону, що підвищує статус російської, Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко, патріарх КПУ Георгій Крючков і нинішній лідер Компартії Петро Симоненко, а також екс-спікер Володимир Литвин.

Крім того, в списку кавалерів «Ордена Дружби» фігурує один з архітекторів «луганської ідентичності» Віктор Тихонов, лідер ветеранів-«афганців» України Сергій Червонописький, голова зовнішньополітичного напряму в адміністрації пізнього Кучми Анатолій Орел, він і тоді, і тепер критикує Захід, відкрито лобіюючи російські інтереси.

Частина із згаданих людей отримали російську нагороду за «пізнього Кучми», наприкінці 1990-х - початку 2000-х. Це стосується, зокрема, Богуслаєва і Орла. Разом з тим, нова хвиля нагороджень припала на помаранчевий період, коли Росія всіма силами підтримувала активістів різних «рухів проти фашизму», зайнятих дискредитацією української влади як всередині країни, так і на Заході.

Наприклад, Георгій Крючков удостоївся «Ордена Дружби» в 2009 році, після того як видав разом з нинішнім міністром освіти і науки Дмитром Табачником книгу «Фашизм в Україні: загроза чи реальність?», Яка носила виразно антиукраїнське спрямування і стала приводом для проведення цілого ряду пропагандистських круглих столів міжнародного рівня.

Разом з Крючковим тим же указом ту ж нагороду отримали вже згаданий Сергій Ківалов і депутат кримського парламенту Сергій Цеков, який напередодні став співголовою нового проросійського руху в Україні «Русскоє єдінство».

Інф.: censor.net.ua
Коллаж із сайту: vremia.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh