Право розпоряджатися власною землею територіальним громдам надає Конституція, а не гройсмани!
Територіальні громади повинні управляти власною землею. Цю "ідею Гройсмана" оплесками підтримали на форумі об'єднаних громад.
Гройсман хоче надати право місцевій владі розпоряджатись власною землею, - йшлося у сюжеті випуску ТСН.19:30 за 15 грудня 2016 року.
Очільник уряду вже готовий вносити до парламенту законопроект, який дасть можливість керувати земельними активами місцевій владі. Проте, за його словами, у необхідності цього кроку депутатів потрібно переконувати.

Виникає запитання: чому ж ніхто із присутніх на форумі не нагадав Гройсманові, що таке право ВЖЕ НАДАНЕ територіальній громаді Конституцією. Адже статус власника означає, що ніхто інший не може зазіхати на власність громад. 
Стаття 142. Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Взагалі, коли Гройсман уперше заговорив про необхідність "децентралізації", він жодним словом не обмовився, що ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ - ЦЕ НЕ ЯКЕСЬ НОУ-ХАУ ГРОЙСМАНА, А ВИМОГА КОНСТИТУЦІЇ, ЯКА ДОСІ НЕ ВИКОНАНА! (ст. ст. 132, 140-143).
Стаття 132. Територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.

Коли ж влада, нарешті, перестане "відкривати Америку", а почне виконувати чинну Конституцію?!

Павло Січкар, журналіст,
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh