Народ, який є владою де-юре, має стати владою де-факто
Незалежний політичний експерт Михайло Роль вважає, що коріння наших проблем у тому, що досі відсутній механізм народовладдя, принцип якого закріплений у Конституції України: "Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ" (ст. 5). Про це експерт сказав у коментарі для порталу Воля народу:
 "Народ повинен стати господарем держави, повинен сам стати владою, а ті, кого ми зараз називаємо владою, повинні лише виконувати волю народу. Власне, воля народу є основою демократії.

  Всенародний референдум не може бути ефективним інструментом народовладдя. Народ повинен не лише обирати управлінців (саме управлінців, виконавців своєї волі, а не "владу"), а й контролювати їх на постійній основі.
   Для цього необхідно створити орган (правовий суб'єкт) народовладдя, до якого б увійшли всі активні, небайдужі громадяни України – Українську Національну Раду.

   У будь-якій країні (і Україна - не виняток) є небайдужі люди, які хочуть і можуть брати участь в управлінні державою. Ці люди й повинні системно діяти, так би мовити "в одній упряжі", в єдиному форматі".
   "Отже, потрібно, щоб народ, який за Конституцією є владою де-юре, став владою де-факто", - підсумовує Михайло Роль. 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh