Unlimited Web HostingFree Joomla TemplatesTemplate Sales
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Calendar
In the 2012-year note
the following significant dates:

20th anniversary of the handover of the UPR modern Ukraine (August 22, 1992)
10th anniversary of the establishment of a democratic union
"The Ukrainian National Council" (30/11/2002)
130th anniversary of Metropolitan Hilarion (Ivan Ogiyenko) 14.01.1882 - 29.03.1972
130th anniversary of Mykola Velychkivskyi, Chairman of the "Ukrainian National Council", established in Kiev, October 5, 1941 (01/02/1882 - 01/07/1976)
100th anniversary of the Ukrainian political activist, writer Lev Rebet (03.03.1912 - 12.10.1957)
100th anniversary of Oleksa Girnyk, Ukrainian dissident, political prisoner, the Hero of Ukraine (28.03.1912 - 21.01.1978)
105th anniversary of Sergiy Koroliov, designer of the first artificial earth satellites and spaceships (12.01.1907 - 14.01.1966) 

 


 
 

 

 

 

  
 
 
 

 

 


            

 

 
 


 

 

 

 

 

 


 
 
 

PostHeaderIcon Main

PostHeaderIcon Ранкова атака Львів 19.09.2023: знищено три склади з гуманітаркою, є жертва

   Війна РФ проти України
Садовий розкрив деталі атаки на Львів / ДСНС
Львів продовжує оговтуватися після атаки на місто. Рятувальники третю годину ліквідовують наслідки ранкових "прильотів".
Як повідомив мер Львова Андрій Садовий, під завалами знайшли тіло загиблого чоловіка, який працював на одному з атакованих складів.
 

PostHeaderIcon Зеленський прибув в Нью-Йорк на Генасамблею ООН

   Politics
Президент Володимир Зеленський у понеділок, 18 вересня, прибув до Нью-Йорка, де проходить 78-а сесія Генеральної асамблеї ООН.
Глава держави повідомив у Telegram, що з аеропорту вирушив до захисників України, які проходять реабілітацію та лікування у США.
«Передусім — підтримка наших людей і вдячність тим, хто допомагає Україні й українцям. Далі — важливі й насичені дні. Генеральна Асамблея ООН, Саміт цілей сталого розвитку, Рада Безпеки. Вже намічені вагомі двосторонні зустрічі», — розповів він.
 

PostHeaderIcon В Україні на державному рівні запустять банк українських шрифтів

   Culture and Spirituality
В Україні планують запустити на державному рівні банк українських шрифтів, що стане одним з кроків з підтримки книговидання в Україні.
Про це повідомив в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв за результатами засідання Комітету Верховна Рада України з питань гуманітарної та інформаційної політики, який відбувся за участю представників сфери книговидання.
 

PostHeaderIcon Буданов допустив, коли зупиниться потік зброї у росії

   Війна РФ проти України
Російська економіка пробуде на плаву до 2025 року, а у 2026-му в рф може припинитися потік озброєння.
Таку думку озвучив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю Economist.
У Буданова оцінили запаси російських ракет після публікації NYT
Російська федерація, як і раніше, не може вийти на довоєнні запаси ракетного озброєння. Про це повідомив представник ГУР Андрій Юсов, коментуючи нещодавню публікацію NYT.
 

PostHeaderIcon Сьогодні 17 вересня свято: св.Віра, св.Надія, св.Любов

   Religion
17 вересня церква за новим календарем вшановує пам’ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, які постраждали за християнську віру.
В цей день заведено вітати дівчат і жінок, чиї імена Віра, Надія, Любов і Софія, з Днем ангела.
Імена Віра, Надія і Любов запозичені зі старослов'янської мови, як калька з грецьких імен: Pistis – віра, Elpis – надія і Charis - любов. Ім'я Віра означає: віра, вірування, істина. Воно може наділити свою володарку надійністю, міццю та стійкістю до душевних перипетій.
 

PostHeaderIcon У НАТО говорять що потрібно готуватися до довгої війни в Україні – Столтенберг

   Politics
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що повномасштабна війна Росії проти України триватиме довго, й до цього потрібно бути готовими.
Джерело: Столтенберг в інтерв’ю виданням німецької медіагрупи Funke, "Європейська правда"
Деталі: Як пояснив генсек НАТО, "більшість воєн тривають довше, ніж очікувалося, коли вони починалися", і саме тому Альянс повинен готуватись до довгої війни в Україні".
 

PostHeaderIcon За кордоном можуть залишитися 1,3-3,3 мільйона українців за розрахунками Центру економічної стратегії

   Ukrainian Abroad
За розрахунками Центру економічної стратегії, виконаними в рамках проєкту «Біженці з України: наміри повернутися, вплив на українську економіку та рекомендації з державної політики», кількість біженців з України знову почала зростати.
Так, станом на кінець червня 2023 року за кордоном перебувало 5,6–6,7 мільйона українців. Це на 0,3–0,5 мільйона більше, ніж на кінець 2022-го. Т Зберегти оді їхня кількість становила 5,3–6, 2 мільйона людей. Причинами зростання числа біженців експерти вважають удари ворога по енергосистемі України взимку 2022–2023 років, посилення російських ракетних атак у травні, а також підрив Каховської ГЕС на початку червня.
 

PostHeaderIcon Генерал США Міллі оцінив чи вплинуть боєприпаси із КНДР на перебіг війни в Україні

   Politics
Північна Корея, ймовірно, зможе збільшити поставки артилерійських боєприпасів для росії, втім це навряд чи матиме велике значення.
Таку думку висловив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, передає Associated Press.
На думку американського генерала, нещодавня зустріч президента рф володимира путіна та лідера КНДР Кім Чен Ина на російській території, можливо, підштовхне Пхеньян надати Москві 152-мм боєприпаси радянських часів. Але поки не зрозуміло про яку кількість і терміни доставки може йтися.
 

PostHeaderIcon Найактивніші бойові дії на фронті зараз відбуваються Бахмутському напрямку – Маляр

   Війна РФ проти України
Найактивніші бойові дії на фронті станом на суботу, 16 вересня, відбувають на Бахмутському напрямку.
ЗСУ продовжують наступати.
Про це повідомила у Telegram-каналі заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
 

PostHeaderIcon Кабмін затвердив проєкт державного бюджету на 2024 рік та направив його до парламенту

   Economics and Business
Проєкт бюджету-2024: скільки коштів піде на безпеку та оборону
У проєкті заклали 1 трлн 746 млрд гривень доходів, одержати які планують від податку на доходи фізосіб (313,1 млрд) та прибутку підприємств (173,5 млрд), рентної плати (54,9 млрд), приватизації (4 млрд), акцизного податку (98,8 млрд), ПДВ (753,3 млрд) та інших джерел. Витрати у держбюджеті-2024 передбачені на рівні 3,3 трлн гривень (+7,6% порівняно з 2023-м). Половина ресурсів, очікувано, піде на нацбезпеку та оборону. Майже половина всіх видатків держбюджету передбачена на національну безпеку та оборону – майже 1,7 млрд гривень або 21,6% ВВП.
 

PostHeaderIcon Софія Київська і історичний центр Львова перебувають у небезпеці

   Culture and Spirituality
Ер-Ріяд, Саудівська Аравія (AP) — Комітет всесвітньої спадщини ООН у п’ятницю включив два великі історичні об’єкти в Україні до переліку об'єктів, що перебувають в небезпеці.
Собор Святої Софії в столиці, Києві, і середньовічний центр міста Львів є об’єктами Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які є центральними для культури та історії України.
Рішення, прийняте в п’ятницю внести ці два об'єкти до списку таких, що перебувають в небезпеці, не має механізму забезпечення виконання, але може допомогти стримати російські атаки.
На ці об'єкти не було здійснено прямих ударів після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4529
mod_vvisit_counterВчора4404
mod_vvisit_counterЦього тижня24287
mod_vvisit_counterМинулого тижня44562
mod_vvisit_counterЦього місяця13588
mod_vvisit_counterМинулого місяця179236
mod_vvisit_counterЗа весь час27805068