Main
Найгірший час в війні пройшов – починається етап що буде завершальним, - політолог Чех
| Politics |
Мирослав Чех, громадський діяч, історик, ексдепутат польського сейму ІІ і ІІІ каденції, в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському на Еспресо розповів про важливі зміни в міжнародній підтримці України та як це вплине на фронтСигнали про дозволи для використання західної зброї, щоб стримувати російського ворога, надходять надзвичайно добрі. Ми чекаємо дозволу з боку США, який може бути наданий і не публічно.
Read more... Add new comment
|
| Economics and Business |
У понеділок, 3 червня, графіки відключень електроенергії діятимуть впродовж всієї доби у Києві та Київській області, а також Одеській та Донецькій областях.Про це пресслужба ДТЕК повідомляє у Telegram.
«Виділених Укренерго лімітів вистачить на покриття потреб: 80% столиці, 68% Київщини, 74% Одещини, 84% Донеччини», - зазначили в ДТЕК.
Чи допоможе Україні змінити хід війни використання західної зброї у глибині території рф?
| Politics |
Тепер Україні дозволено використовувати західну зброю для ураження цілей усередині Росії. Що змінить це рішення і як воно вплине на лінію фронту в Україні?
Досі країни Заходу обмежували використання своєї зброї військовими цілями, розташованими на території України, включно з Кримом та іншими окупованими територіями. Вони були стурбовані тим, що атака на цілі через міжнародно визнаний кордон Росії зброєю, наданою країнами НАТО, призведе до ескалації конфлікту.
Сьогодні 1 червня відзначається День захисту дітей
| Politics |
Міжнародний день захисту дітей відзначається 1 червня.День захисту дітей був заснований у 1949 році за рішенням сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Уперше його відзначили у 1950 році в 51 країні світу. В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.
Підвищення тарифу світла, курсу долара та перерахунок пенсій: які зміни чекають на українців у червні
| Economics and Business |
В Україні у червні почне діяти новий тариф на електроенергію, заднім числом проведуть перерахунок пенсій. Крім того, можливе подорожчання долара до рівня 41 грн/$. Також Нацбанк може остаточно ухвалити рішення про обмеження переказів із картки на картку.
Рф вночі випустила по Україні понад п'ятдесять ракет і 47 дронів
| Війна РФ проти України |
Рф вночі випустила по Україні понад 50 ракет і 47 дронів: скільки збила ППОЗСУ збили 35 російських ракет і 46 безпілотників під час масованої ракетної атаки в ніч проти 1 червня.
Повітряні сили України в ніч проти 1 червня знищили 35 із 53 запущених російських ракет. Серед них крилаті та балістичні. Також ППО приземлила 46 із 47 запущених дронів.
Україна підтвердила, що отримала дозвіл про обмежені удари зброєю США по території рф
| Politics |
Речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров підтвердив, що Сполучені Штати дозволили Україні обмежене застосування своєї зброї для ударів по російській території.Guardian з посиланням на Никифорова, передає "Європейська правда"
Він підтвердив повідомлення в ЗМІ, які з'явилися напередодні, про те, що адміністрація президента США Джо Байдена непублічно схвалила удари України по території РФ з використанням американської зброї, але тільки неподалік Харківської області.
В суботу 1.06 по всій Україні можливі відключення світла з 18 до 23:00
| Economics and Business |
1 червня ліміти на споживання електроенергії для промисловості і побутових споживачів діятимуть по всій Україні з 18:00 до 23:00.Про це заявили в "Укренерго".
При перевищенні лімітів обленерго можуть застосовувати графіки погодинних відключень, підкреслили в "Укренерго".
ЗСУ "Нептунами" уразили нафтотермінал та поромну переправу у Краснодарському краї
| Війна РФ проти України |
Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження ракетами "Нептун", в ніч на 31 травня поромної переправи і нафтового терміналу порту "Кавказ" в Краснодарському краї РосіїУдарна група угруповання сил і засобів Військово-Морських сил ЗС України уразила поромну переправу і нафтовий термінал порту "Кавказ", що в Краснодарському краї рф. Це сталося на початку доби 31 травня – наступної ночі після того, як Сили оборони України влучними ударами вивели з ладу пороми Керченської поромної переправи на території окупованого українського Криму, які курсували до порту "Кавказ" і використовувалися для військової логістики агресора.
Британія порахувала втрати росіян на війні
| Війна РФ проти України |
За підрахунками Великої Британії, з початку великого вторгнення РФ в Україну втрати російських військ перевищили 465 тисяч.Джерело: дипломат представництва Великої Британії при ОБСЄ Анкур Нараян, повідомляє "Європейська правда"
Деталі: Нараян у своєму виступі навів кілька чисел у відповідь на заяву новоспеченого міністра оборони Росії Андрєя Бєлоусова про необхідність ведення війни в Україні з "мінімальними людськими втратами".
Колишній президент США Трамп заявив, що розбомбив би Москву й Пекін
| Politics |
Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами його передвиборчої кампанії заявив, що розбомбив би Москву й Пекін, пише The Washington Post.Джерело: "Європейська правда" з посиланням на WP
Видання пише, що на заходах зі збору коштів Трамп часто говорить про зовнішню політику.























