Main
Куди не хочуть вступати в Україні: які виші залишились без абітурієнтів
| Science and Education |
В Укра
їні оприлюднено антирейтинг закладів вищої освіти за кількістю поданих заяв у вступній кампанії 2025 року.
Деякі навчальні заклади отримали лише по одній заяві від абітурієнтів. Про це свідчать дані, розміщені на сайті Єдиної державної бази з питань освіти.
їні оприлюднено антирейтинг закладів вищої освіти за кількістю поданих заяв у вступній кампанії 2025 року.Деякі навчальні заклади отримали лише по одній заяві від абітурієнтів. Про це свідчать дані, розміщені на сайті Єдиної державної бази з питань освіти.
Read more... Add new comment
|
| Війна РФ проти України |
В
Києві оголосили 1 серпня Днем жалоби в памʼять за жертвами масованої атаки росіян на столицю.
У Києві продовжує знайшли ще двох загиблих в результаті російської атаки. Загальна чисельність жертв сягнула 12 осіб, повідомила міська військова адміністрація (МВА) у Телеграм в четвер, 31 липня.
"Станом на 16:45 внаслідок російської комбінованої атаки по Києву з 30 на 31 липня 2025 року 11 осіб загинули (у тому числі 1 дитина), 135 осіб постраждали. Інформація оновлюється", – йдеться у повідомленні.
Києві оголосили 1 серпня Днем жалоби в памʼять за жертвами масованої атаки росіян на столицю.У Києві продовжує знайшли ще двох загиблих в результаті російської атаки. Загальна чисельність жертв сягнула 12 осіб, повідомила міська військова адміністрація (МВА) у Телеграм в четвер, 31 липня.
"Станом на 16:45 внаслідок російської комбінованої атаки по Києву з 30 на 31 липня 2025 року 11 осіб загинули (у тому числі 1 дитина), 135 осіб постраждали. Інформація оновлюється", – йдеться у повідомленні.
На Камчатці після землетрусу магнітудою 8,8 сталось цунамі - існує загроза для Японії, США, Канади і інших тихоокеанських країн
| Блоги |
Біл
я узбережжя півострова Камчатка в Росії стався землетрус магнітудою 8,8, який спричинив цунамі висотою до 4 метрів. Існує небезпека для кількох країн Тихоокеанського регіону
Про це інформує Reuters.
За даними російського міністра з надзвичайних ситуацій Сергія Лебедєва, у деяких районах Камчатки було зафіксовано цунамі висотою 3-4 метри. Губернатор Камчатки Володимир Солодов назвав землетрус "серйозним і найсильнішим за останні десятиліття". За його словами, унаслідок підземних поштовхів пошкоджено дитячий садок. Росіяни також заявляють про кількох постраждалих унаслідок землетрусу.
я узбережжя півострова Камчатка в Росії стався землетрус магнітудою 8,8, який спричинив цунамі висотою до 4 метрів. Існує небезпека для кількох країн Тихоокеанського регіонуПро це інформує Reuters.
За даними російського міністра з надзвичайних ситуацій Сергія Лебедєва, у деяких районах Камчатки було зафіксовано цунамі висотою 3-4 метри. Губернатор Камчатки Володимир Солодов назвав землетрус "серйозним і найсильнішим за останні десятиліття". За його словами, унаслідок підземних поштовхів пошкоджено дитячий садок. Росіяни також заявляють про кількох постраждалих унаслідок землетрусу.
В партії Шольца пропонують позбавити соцдопомоги українських чоловіків призовного віку
| Politics |
У пар
тії "Християнсько-соціальний союз" (CSU) пропонують позбавити українських чоловіків соціальних виплат, які отримують біженці з України в Німеччині
Про це Bild повідомив експерт із зовнішньої політики від CSU Штефан Маєр.
У партії колишнього канцлера Німеччини Олафа Шольца вважають, що чоловіки призовного віку з України не мають права на виплати: вони повинні працювати або воювати в Україні.
тії "Християнсько-соціальний союз" (CSU) пропонують позбавити українських чоловіків соціальних виплат, які отримують біженці з України в НімеччиніПро це Bild повідомив експерт із зовнішньої політики від CSU Штефан Маєр.
У партії колишнього канцлера Німеччини Олафа Шольца вважають, що чоловіки призовного віку з України не мають права на виплати: вони повинні працювати або воювати в Україні.
Приватбанк виграв багатомільярдний судовий процес проти Коломойського та Боголюбова у Англії
| Economics and Business |
Приватбанк здобув перемогу у багатомільярдному судовому процесі проти Коломойського та Боголюбова у Високому Суді Лондона.Про це йдеться у релізі, який є у розпорядженні ЕП.
Високий суд Лондона визнав, що Коломойський та Боголюбов незаконно привласнили близько 2 мільярдів доларів США з банку за допомогою складної схеми перекредитування.
Трамп скоротив дедлайн для Росії до десяти днів і заявив про розчарування Путіним
| Politics |
Президент США Дональд Трамп повідомив про новий термін для Росії у десять днів задля досягнення домовленостей щодо війни проти України. У разі відмови Вашингтон запровадить нові економічні обмеження, зокрема мита.Хочете великої сенсації? Десять днів від сьогодні. Я даю Путіну 10 днів, починаючи від сьогоднішнього дня. І тоді, знаєте, ми запровадимо мита та інші заходи, і я не знаю, чи це вплине на Росію, бо він (Володимир Путін ), очевидно, хоче продовжувати війну, – заявив глава Білого дому.
Кінець Донецька: навіщо та як РФ нищить захоплені території
| Politics |
У колись квітучому українському Донецьку післ
я приходу російських окупантів - вода раз у три дні, страшна антисанітарія та деградація. Й навіть "ждуни" більше не можуть жити у такому жахливому місці.
Звичайно, жахливий стан так званої "столиці ДНР" - ні для кого давно не секрет, і виник він не миттєво. Але, здається, чи не першим з прихильників "руського міра" правду про Донецьк у соцмережах розповів нещодавно ексдепутат-втікач Олег Царьов. А через те, що він ніколи не виблискував інтелектом, то й рубонув правд-матку, що називається, без купюр.
я приходу російських окупантів - вода раз у три дні, страшна антисанітарія та деградація. Й навіть "ждуни" більше не можуть жити у такому жахливому місці.Звичайно, жахливий стан так званої "столиці ДНР" - ні для кого давно не секрет, і виник він не миттєво. Але, здається, чи не першим з прихильників "руського міра" правду про Донецьк у соцмережах розповів нещодавно ексдепутат-втікач Олег Царьов. А через те, що він ніколи не виблискував інтелектом, то й рубонув правд-матку, що називається, без купюр.
РФ почала готувати Тихоокеанський флот до боїв за Камчатку
| Politics |
Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.Зазначається, що підрозділи протидиверсійної боротьби за участі катерів прикордонних військ Камчатського та Приморського управлінь ФСБ відпрацьовували дії “з відбиття нападу безекіпажних катерів і безпілотних літальних апаратів”. Зокрема, навчання відбувалися в районі входу в протоку Босфор Східний (поблизу Владивостока).
Ердоган: мирна угода між Україною і Росією можлива найближчим часом
| Politics |
Ердоган готується до розмови із Зеленським та Путіним.Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що у найближчій перспективі Україна та Росія можуть досягти домовленості про припинення бойових дій. За його словами, мирні переговори можуть знову пройти на турецькій території. Про це повідомляє видання Hurriyet.
Трамп запропонував Путіну п'ять регіонів України в обмін на мир, але той відмовився, - міністр
| Politics |
Путін намагається здобути якомога більше українських територій, доки є час, вважає дипломатка.Після повернення до влади в США Дональд Трамп фактично "подарував" Володимиру Путіну п’ять українських регіонів, включно з Кримом, а також заборону на членство України в НАТО – усе заради закінчення війни. Однак Путін відкинув цю можливість. Про це в інтерв’ю німецькому виданню Welt розповіла міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер.
В ніч на 28 липня можна буде спостерігати одразу два астрономічні явища
| Блоги |
Уночі 28 липн
я можна буде спостерігати рідкісне зближення Місяця й Марса та метеоритний дощ. Про це пише Daily Galaxy.
Серп Місяця, що росте, і Марс приблизно за 45 хвилин після заходу Сонця можна буде побачити дуже близько один до одного, всього за один градус – це приблизно ширина мізинця на відстані витягнутої руки. Місяць буде освітлений лише на 19%, це буде півмісяць із ніжним світлом, тоді як Марс матиме вигляд чіткої червонуватої крапки на сутінковому небі. Їх буде видно протягом кількох годин
я можна буде спостерігати рідкісне зближення Місяця й Марса та метеоритний дощ. Про це пише Daily Galaxy.Серп Місяця, що росте, і Марс приблизно за 45 хвилин після заходу Сонця можна буде побачити дуже близько один до одного, всього за один градус – це приблизно ширина мізинця на відстані витягнутої руки. Місяць буде освітлений лише на 19%, це буде півмісяць із ніжним світлом, тоді як Марс матиме вигляд чіткої червонуватої крапки на сутінковому небі. Їх буде видно протягом кількох годин






















