Американські посадовці розповіли виданню The New York Times, що за час повномасштабної війни Росії проти України кількість поранених і вбитих з обох боків становить майже 500 тисяч.
Джерело: "Європейська правда" із посиланням на матеріал The New York Times
З російського боку, за оцінками США, загальна кількість втрат становить 300 тисяч, з них 120 тисяч – загиблі й 170-180 тисяч – поранені. Україна ж, за цими ж підрахунками, втратила близько 70 тисяч військових загиблими й 100-120 тисяч пораненими.
Втрати РФ різко зросли взимку й навесні цього року під час битви за місто Бахмут на Донеччині: тоді щодня "сотні" російських військових гинули або отримували поранення. Україна, однак, теж зазнала важких втрат під час оборони міста.
Також значних втрат у "тисячі військовослужбовців" Україна зазнала в перші тижні контрнаступу, коли намагалась прорвати російські лінії оборони на півдні. Доклались і проблеми з евакуацією поранених і надання їм медичної допомоги на полі бою.
Після зміни тактики й переходу до обстрілів російських позицій втрати України значно зменшились, але у Вашингтоні тепер побоюються, що так українські запаси боєприпасів досить швидко вичерпаються.
Крім того, попри значні російські втрати, РФ загалом має 1,33 мільйона військових, тоді як в Україні їх майже втричі менше – близько 500 тисяч, за оцінками американської сторони.
Оцінки США ґрунтуються на супутникових знімках, перехопленнях телефонних розмов, повідомленнях у соцмережах і ЗМІ та офіційних даних Києва та Москви. Обидві сторони публічно не розкривали свої загальні втрати.
    Раніше The Washington Post опублікувала матеріал, де з посиланням на "американську розвідку" стверджувалось, що в ході контрнаступальних операцій Україна не зможе досягти ключової мети – міста Мелітополь Запорізької області.
    У Білому домі на це заявили, що вірять і мають упевненість у спроможності українських військових досягати подальшого прогресу на полі бою.

Інф.: Українська правда

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh