Звернення українських правників щодо ситуації в країні
Ми, що нижче підписалися, професійні правники не можемо і не хочемо миритися з беззаконням, яке розгортається в Україні перед нашими очима протягом останніх двох з лишком місяців. Більше того, події останніх тижнів в Україні засвідчили, що порушення закону та елементарних засад людської моралі носять не просто масовий, а системний характер з боку органів державної влади.

Завдяки героїчній та жертовній праці сотень журналістів і громадських активістів уся країна отримала беззаперечні свідчення злочинів, масово вчинених усіма гілками влади в Україні:

парламентарі голосують за законопроекти, які не читають, під тиском тих, кого повинні контролювати та обмежувати,
правоохоронці охороняють правопорушників і катують мирних демонстрантів, а
суди виносять завідомо незаконні рішення без будь-якого дослідження, а то й з повним ігноруванням обставин справи.
Ці протиправні злочинні діяння стали настільки масовими і публічними, що їх неможливо приховати жодними заявами та творчою інтерпретацією фактів. Показово, що жоден з випадків зловживання владою не отримав гідної оцінки з боку державних органів.

На жаль, ми змушені визнати, що основною причиною того, що відбувається, є тривале руйнування основних засад створення та функціонування усіх органів державної влади в Україні. На сьогодні весь державний апарат перетворився на машину із заробляння грошей, яка припинила виконувати свою головну та єдину функцію – служіння народу.

Ці процеси почалися до приходу до влади поточних очільників країни, проте за них досягли піку та почали загрожувати вже не лише економіці, а й життю та здоров’ю усіх мешканців країни. Тисячі життів скалічено, мільйонам підірвано довіру як до закону, так і до осіб, які покликані його захищати.

З огляду на катастрофічну ситуацію як з дотриманням прав людини, так і з функціонування Української Держави, ми:

готові надати всі зібрані нами докази та власний аналіз для оцінки діянь представників органів державної влади;
просимо всіх небайдужих правників об’єднатися для спільної фіксації усіх фактів правопорушень, надання ним фахової оцінки та захисту постраждалих;
вимагаємо від усіх громадських та професійних організацій, які претендують на представництво інтересів правників, зокрема:
Асоціації правників України (АПУ),
Союзу юристів України,
Спілки адвокатів України,
Національної асоціації адвокатів України,
негайно визначитися з власною оцінкою ситуації в країні та юридичною кваліфікацією дій органів державної влади. Вважатимемо відсутність офіційно проголошеної позиції щодо кваліфікації дій влади повною і беззаперечною згодою із беззаконням, яке чинять органи державної влади;

вимагаємо від органів державної влади всіх рівнів припинити беззаконня і розпочати суспільний діалог щодо структурного реформування органів державної влади, зокрема правоохоронних органів та судів;
нагадуємо всім нашим колегам як в формі, так і в цивільному, а також усім державним службовцям, що у них завжди є можливість відмовитися від вчинення протиправних дій та залишитися людьми – звільнення за власним бажанням. Зі свого боку ми максимально допомагатимемо, щоби винні в порушенні закону представники органів державної влади понесли повну відповідальність без обмеження строків щодо їх притягнення до неї.

Підписи:

Микола Орлов, адвокат

Кирило Левтеров

Ігор Огороднійчук

Валерій Біцюк, адвокат

Олександр Мартиненко

Ілля Костін, адвокат

Інна Рафальска, адвокат

та інші (усього близько сотні підписів).

Приєднатися до Звернення можна ТУТ

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh