Умови утримання лідера української опозиції Юлії Тимошенко, яка вже відбула третину строку, пом'якшені не будуть. Таке незаконне рішення, за словами захисника екс-прем'єра Андрія Кожем'якіна, прийняла комісія Державної пенітенціарної служби.
"Для нас це не дивно. Це ще раз підтверджує, що лідер опозиції Юлія Тимошенко небезпечна для сьогоднішнього українського режиму, тому вона ізольована не тільки від політичних партій, але і від Майданів, які проходять сьогодні по всій Україні", - заявив Андрій Кожем'якін.
 
Він  повідомив, що однією з головних причин відмови члени комісії назвали перебування Юлії Тимошенко на стаціонарному лікуванні в ЦКБ №5, хоча ніде в законодавстві не вказано, що це може бути причиною відмови. Окрім цього, лідер опозиції заздалегідь написала заяву з вимогою виписати її у випадку, якщо це дозволить пом’якшити умови її утримання.
 
За словами Андрія Кожем’якіна, Юлія Тимошенко готова була піти на такий крок та виписатися з лікарняного закладу, незважаючи на те, що їй необхідна операція та вона не може самостійно пересуватися.
 
«Для того, щоб у неї був, як вона каже, ковток свободи, щоб був послаблений режим перебування, щоб свіже повітря змогла відчути перший раз за два роки, щоб збільшилася можливість спілкування з родичами, — вона була готова на такий крок » , — сказав Андрій Кожем’якін.
 
У свою чергу захисник Сергій Сас розповів журналістам, що рішення комісії було підготовлене заздалегідь.
 
«Полковник Колпащиков прийшов на засідання комісії з проектом рішення, яке після нетривалого обговорення було оприлюднено без будь-яких поправок на позицію, яка була оголошена як Юлією Володимирівною, так і її захистом, що підтверджує його незаконність і необґрунтованість» , — сказав він.
 
Натомість захисник Олександр Плахотнюк повідомив, що захист оскаржуватиме відмову в суді, бо в законодавстві передбачений вичерпний перелік підстав для відмови і жодна з підстав не може бути застосована до Юлії Тимошенко.
 
Нагадаємо, 30 грудня минулого року Юлія Тимошенко звернулася до керівництва Качанівської колонії із заявою щодо зміни умов утримання, з огляду на те, що вона вже відбула третину строку.
 
Засідання комісії, на якому мали розглянути заяву Юлії Тимошенко, переносилося кілька разів, змінювалося й місце його проведення: спочатку планувалося провести засідання в Качанівській колонії, а відбулося воно в ЦКЛ №5 «Укрзалізниці», де лідер опозиції Юлія Тимошенко перебуває на лікуванні.
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh