Кримінальне провадження про схеми "Крючкова-Суркісів" в енергетиці - це перша справа, яку зареєстрували в НАБУ
Тривалість її розслідування можна пояснити постійними спробами загальмувати слідство, не виключено, що з боку Віктора Медведчука, який сьогодні близький до Порошенка. Про це у коментарі УНН розповів політичний аналітик Олександр Кочетков.
За його словами за енергетичними оборудками "Енергомережі", яку очолював екс-депутат Дмитро Крючков, стояли Медведчук та брати Суркіси, які, ймовірно, і були основними вигодонабувачами.

"Крючков – це достатньо відома постать в енергетичній та бізнесовій сфері. Він відомий тим, що виступав публічним обличчям закулісних діячів. За ним же стоять Медведчук, Суркіси та інші подібні фігури, які не хочуть світитися. Вони ж, власне, і забезпечували певне прикриття оборудкам. Розслідувати подібні справи достатньо важко, адже справжні вигодонабувачі прагнуть залишитися "за кадром", - каже експерт.

Кочетков зазначив, що успіх НАБУ у справі "Крючкова-Суркісів" буде дуже показовим, адже засвідчить реальну результативність Бюро.

"Ми знаємо що Суркіси та Медведчук - це єдина команда, а Медведчук сьогодні достатньо впливова особа. Через Порошенка він має змогу впливати на розслідування і таке інше. Це одна з причин затягування слідства. Останні події надали певний імпульс і наснагу НАБУ щодо прискорення розслідування. І їм дуже потрібна сьогодні помітна, успішна та результативна справа, бо таких справ у них фактично немає. І справа Крючкова та братів Суркісів, які стоять за ним, і де проглядається Медчедчук, це було б дуже показово. І це справа честі для НАБУ довести її до логічного завершення, чим, власне, реабілітуватися у звинуваченнях з приводу нібито вибіркової діяльності", - зазначив Кочетков.

Експерт додав, що державні гроші, які були привласнені унаслідок схем "Крючкова -Суркісів", НАБУ повернути буде не просто.

"Давайте дочекаємося розслідування, обвинувального вироку суду щодо виконавців справи, далі - рішення щодо повернення коштів і довгі розмови із тими банками та країнами, де ці гроші сьогодні можуть бути виведені. Між рішенням і поверненням можуть пройти роки.

Якщо ж зі зміною влади загальна політична і бізнесова атмосфера у нас поліпшиться - це вплине на процес позитивно. Якщо все, не дай Боже, залишиться як є, то Крючков сяде, а гроші не повернуться", - додав він.

Нагадаємо, учора братів Суркісів НАБУ викликало на допит у справі "Енергомережі". Чи з’явилися вони до слідчих – поки не відомо.

Також нагадаємо, 28 березня, програма "Схеми: корупція в деталях" опублікувала записи телефонних розмов голови "ХК "Енергомережа" Крючкова, Кононенка та братів Суркісів.

Аудіо свідчить про причетність братів Суркісів і Крючкова до афер з "Черкасиобленерго" і "Харківобленерго", які обійшлися Україні в понад 1,4 млрд грн.

Судячи з розмов, у Крючкова регулярно давали вказівки відвозити різні суми грошей в офіс братам Суркісам.

На окремих аудіозаписах "Схем" зафіксовано, зокрема, прохання від співмешканки Крючкова завезти гроші в офіс братам Суркісам обсягом 600 тис. доларів.

Зауважимо, що детективи НАБУ вже довели незаконність угод "Енергомережі" у всіх судових інстанціях.

Інф.: unn.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh