"Підсудний у "справі Гонгадзе" стверджує, що за дозволом судді Мельника до нього запускали десятки людей.
Вони вимагали, щоб він перестав говорити про замовників – Кучму і Литвина".
Колишньому генералу, підсудному у "справі Гонгадзе" Олексію Пукачу погрожують. Про це виданню "День" повідомив потерпілий у "справі Гонгадзе", громадській діяч, журналіст Олексій Подольський. У четвер відбулося засідання Печерського суду Києва, де розглядали зауваження до протоколу судового засідання адвоката Пукача – Григорія Демиденка («День», №212 від 20 листопада 2013 р.). Ці засідання, як і попередні, проходили у закритому режимі. Отже інформацію могли надати лише його безпосередні учасники. На цей раз їх було менше. Не прийшли: представниця інтересів Мирослави Гонгадзе – Валентина Теличенко та адвокат Лесі Гонгадзе – Андрій Федур. Взяли участь: представники прокуратури, Пукач, його адвокат Демиденко та, власне, Подольський.

«Цікаво те, що сам Пукач вперше зробив заяву на відвід головуючому судді Андрію Мельнику, - розповідає Подольський. - Він стверджує, що за дозволом Мельника до нього запускали десятки людей – це представники прокуратури, свідки по справі і невідомі особи, які його шантажували, вмовляли, погрожували, що будуть вжиті заходи: посадять дітей, будуть неприємності з дружиною. Все це робилося для того, щоб він змінив свою лінію поведінки, слухався суддю Мельника і не робив дурниць. Пукач казав це під протокол у суді. А в перерві в присутності учасників процесу він пояснив мені, що від нього вимагають перестати говорити про замовників – Кучму і Литвина.».

Також Подольський повідомив, що колишнього екс-начальника міліцейської наружки регулярно, у тому числі перед засіданням суду, возять на допити в Генеральну прокуратуру. «Там, як повідомив Пукач, його теж шантажують і залякують. До речі, на допити не допускають його адвоката». На запитання чи відомі імена людей, які його відвідували, Подольський відповів: «Прізвища я назву на засідання Апеляційного суду», - сказав Пукач. А от щодо людей в Генеральній прокуратурі, він назвав слідчих…, які його шантажують, погрожують розправитися з сім’єю».

В процесі засідання суду, Мельнику були заявлені три клопотання на відвід. «Я дав відвід по тих обставинах, які вже відомі («День», № 202 від 7 листопада 2012 р.), - продовжує Подольський. - Також я проінформував суд про те, що у Вищій раді юстиції розслідується питання пана Мельника, але поки я не маю ніякої відповіді. Адвокат Демиденко теж навів багато аргументів, чому суддю Мельника треба відводити – він порушував права підсудного під час ведення судового процесу, ознайомлення  зі справою тощо. Але всі клопотання головуючим суддею не були задоволені. У зв’язку з цим я написав заяву про те, що суддя Мельник сам собі суддя, який не визнає ні конституцію, ні закони України. Тому, я не бачу необхідності вислуховувати рішення, прийняті у кабінетах замовників вбивств Гонгадзе, Кравченко…».

Іван КАПСАМУН, «День»

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh