Саакашвілі та його прихильників, у тому числі й народних депутатів, може бути притягнуто до кримінальної відповідальності
На контрольному пункті "Шегині" 10 вересня Міхеїл Саакашвілі з групою нардепів перетнув кордон України. Перетин кордону екс-губернатором Одеської області стало можливим виключно завдяки тому, що група активістів, влаштувавши бійку з прикордонниками, прорвала кордон.
За фактами цих подій на сьогодні розпочато кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), і ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади, правоохоронних органів). Винуватцям загрожує до 7 років позбавлення волі.

Ми попросили юриста Максима Борисова проаналізувати ситуацію, що мала місце на КП "Шегині", з точки зору законодавства.

Прихильників Саакашвілі, які й забезпечили йому перехід кордону, а за версією слідства, сприяли незаконному перетинанню державного кордону групи осіб, в тому числі народних депутатів, має бути, на думку Борисова, притягнуто до відповідальності за напад на правоохоронців при виконанні службових обов'язків (за що, між іншим, ККУ передбачає аж до 14 років позбавлення волі).

"Є факт нападу на співробітників правоохоронних органів при виконанні. Те, що сталося, з юридичної точки зору, є злочином. Навіть просте застосування сили, коли тебе не пускають, а ти проходиш, вже є злочином. Тому з формальної точки зору, всіх цих людей може бути притягнуто, щонайменше, до кримінальної відповідальності, а, можливо, вони можуть отримати реальні терміни", - говорить Борисов.

Новини за темою: Аваков відреагував на прорив держкордону: Саакашвілі та його прихильники мають два варіанти дій
Головного фігуранта цієї історії (грузинського президента, екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі), за словами Борисова, може бути екстрадовано або засуджено за організацію масових заворушень (ч. 1 ст. 294 УКУ, до 8 років позбавлення волі). "Саакашвілі можуть екстрадувати. Якщо у нас не вибіркове право, за законом ми повинні вчинити так. А другий варіант для Саакашвілі – організація заворушень на кордоні і притягнення до кримінальної відповідальності", - зазначив Борисов.

Група народних депутатів: Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Юрій Дерев'янко, Павло Костенко, Дмитро Добродомов, які незаконно перетнули кордон разом із Саакашвілі, теоретично є не просто учасниками кримінального злочину, а співорганізаторами такого, вважає юрист.

Нардеп від "Народного фронту", радник міністра МВС Антон Геращенко заявив, що вищезгадані особи вчинили "чисто кримінальний злочин", на який не поширюється депутатська недоторканність, а саме незаконне переправлення осіб через державний кордон.

"Теоретично, якщо захочуть, може бути ініційовано зняття недоторканності з цих нардепів. Але, по суті, вони співорганізатори злочину. Тому що в тому числі, за їхньою вказівкою зібралися люди, прихильники Саакашвілі, і вони своїми діями підтримували і допомагали чинити злочини проти правоохоронців України", - резюмував Борисов.

Генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв зробити те, чого вимагає закон: "притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто організовував незаконне перетинання кордону, керував такими діями або сприяв їм порадами або діями".

Новини за темою: Слободян: Прикордонники отримали наказ не використовувати зброю під час "мирної" акції прихильників Саакашвілі

Тетяна Святенко
Інф.: 112.ua


Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh