Вбивство Грабовського: через 10-15 днів завершиться розслідування
Заступник Генпрокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що слідству вдалося встановити обставини вбивства адвоката Юрія Грабовського, який представляв в суді інтереси російського військовослужбовця Олександра Александрова.

"Вдалося встановити весь ланцюжок (обставин вбивства - Ред.) ... Протягом 10-15 днів вийдемо на завершення розслідування", - сказав А.Матіос в ефірі телеканалу "112 Україна" у вівторок ввечері.

Він зазначив: "Завдяки високому професіоналізму невеликої групи старших офіцерів СБУ ... В складі групи ... і люди, які знайшли і затримали колись генерала Пукача (екс-глава департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач, засуджений до довічного позбавлення волі за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе - Ред.), нам вдалося встановити весь ланцюжок обставин, які привели до загибелі адвоката Грабовського".

А.Матіос розповів, що з урахуванням результатів наради, яка проводилося в цей вівторок, "протягом 10-15 діб ми вийдемо на фінішну пряму завершення розслідування підстав, причин і наслідків вбивства". Він уточнив, що цей період часу передбачає і технічне оформлення процесуальних документів.

"Група осіб, яку ми затримали, вчинила не тільки вбивство адвоката Грабовського, а й ще однієї особи, яку ми встановили, знайшли в передмісті Києва. Зараз проводяться відповідні експертні дослідження. Там була теж насильницька смерть, скоєна цими двома людьми", - заявив він.

При цьому військовий прокурор не став називати мотиви скоєння злочину. "Нам необхідно дуже виважено підходити до обставин причин і наслідків, які призвели до загибелі адвоката Грабовського", - додав він.

Як повідомлялося, інформація про загибель адвоката Ю.Грабовского з'явилася 25 березня вранці. Правоохоронним органам його місцезнаходження було невідоме з 5 березня. 20 березня А.Матіос заявив, що підозрюваний в організації зникнення Ю.Грабовского в даний час затриманий і вже арештований. За його словами, операція була спланована "колишніми українцями" і спецслужбами РФ "для створення картинки".

25 березня, після виявлення тіла адвоката, А.Матіос заявив, що Ю.Грабовскій був убитий насильницьким шляхом з дострілюванням із вогнепальної зброї. Також, за його словами, в Одеській області в той день вранці був затриманий другий підозрюваний у причетності до вбивства; він вказав на місце вбивства і поховання тіла адвоката.

29 березня А.Матіос продемонстрував журналістам відео з матеріалів слідства, на якому Ю.Грабовський заявляє людині за кадром, що зобов'язується припинити надавати правову допомогу О.Александрову. Відповідаючи на питання людини за кадром, чому він прийняв таке рішення, адвокат каже, що "вважає неможливим далі захищати його у цій справі". Далі слідує питання: "Чому неможливим? Ви зрозуміли свою помилку?". На це Ю.Грабовський каже: "Так, я зрозумів свою помилку".

Інф.: telegraf.com.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh