Галина Жулинська визнана винною у привласненні грошей і службовій підробці. Справа про шахрайство ще розслідується
Дружину колишнього віце-прем'єр-міністра і народного депутата двох скликань Миколи Жулинського Галину засудили до п'яти років в'язниці з відстрочкою на три роки, повідомляють news.eizvestia.com з посиланням на ЛІГАБізнесІнформ. Галина була головою кредитної спілки “Турбота”. Близько сотні людей, серед яких імениті артисти, письменники, поети, художники, вчені, втратили свої накопичення. Жінку визнали винною у перевищенні службових повноважень і службовій підробці. "Прокуратура не згідна з таким м'яким вироком, і ми будемо подавати апеляцію і добиватися терміну від 7 до 12 років тюрми", - сказала прес-секретар прокуратури Києва Яна Соболевська.

У 1996 році Галина Жулинська заснувала «Турботу» при Міжнародній жіночій організації «Жіноча громада». «Це був час, коли з тріском лопалися різні трасти , - розповів поет Василь Герасим'юк. - А Микола Жулинський був відомою і шанованою людиною, яку всі добре знали, та і його дружину. Ми довіряли цим людям і понесли в кредитний союз гроші. Я особисто вклав 10 тисяч доларів, але це ще не найбільша втрата. Були такі, хто вкладав по півмільйона і більше гривень. Відомий режисер Михайло Ткачук, учасниця Нью-Йоркської літературної групи Віра Вовк віддали Шевченківські премії».

«Турбота» діяла за такою схемою: депозити приймалися під 24% річних, кредити видавалися під 35-40 %. «До 2008 року ми отримували свої відсотки. Коли вибухнула криза, люди стали приходити за своїми депозитами, а повертати було вже нічого, - продовжує Василь Герасим'юк. - У 2009-му провели ревізію і виявилося, що 8 млн. 600 тис. грн. пропали. Жулинська обіцяла повернути гроші протягом року, навіть дала розписку, але нічого не було зроблено».
Першими написали заяву в міліцію академік В'ячеслав Прилюк з дружиною, що втратили 900 тис. грн. Було порушено кримінальну справу. Галині Жулинській винесено вирок - п'ять років позбавлення волі з випробувальним терміном три роки. Поки дружина директора Інституту літератури при НАН України ходить відзначатися, міліція продовжує дослідування, в якому фігурує колективний позов від 98 постраждалих.

Сама Галина Жулинська свою провину визнає, але лише частково. «Справа в тому, що ми видавали кредити, а люди, коли почалася криза, перестали їх повертати. Тому грошей віддавати депозити вкладникам у нас не було», - розповіла Галина Степанівна. Вона каже, що основна її вина в тому, що дала великий кредит в одні руки: «У 2007 році у нас взяла кредит у 5 млн. грн. одна жінка на розвиток бізнесу (це був вже п'ятий раз, коли вона брала у нас кредит). Незабаром її посадили за шахрайство, і гроші нам ніхто не виплачував. Після цього про нашу кредитну спілку пішли погані чутки, а гроші за кредитами практично перестали повертати.

До цих пір не виплатили більше тисячі осіб на загальну суму 17 млн. грн.» , - каже Галина Степанівна. З її слів, брав кредит в «Турботі» і журналіст Георгій Гонгадзе: «У 1999 році він узяв 5 тис. грн. і не повернув їх - просто тому, що його вбили», - зітхає жінка. До речі, за словами Миколи Жулинського, його 100 тис. грн. теж прогоріли в «Турботі».
Зараз поверненням грошей вкладників займається дружина поета Івана Драча Марія - вона голова спостережної ради кредитної спілки. «Ми плануємо повернути всі гроші. Більшість вкладників розуміють, що ніяких грошей ніхто не крав, і самі нам допомагають - дзвонять кредиторам і розмовляють з ними про повернення грошей», - каже Марія Драч.

Серед постраждалих - багато відомих людей: письменників, акторів. Наприклад, актор Олексій Вертинський близько 10 років тому вклав $ 90 тис. і вже не вірить, що їх можна буде повернути: «Я і кредит у них брав один раз - дружина хотіла машину купити. Кредит я віддав, але вони тоді хороші відсотки з мене взяли. Якби ви мені подзвонили роки чотири тому, я бився б у істериці через свій вклад, а тепер уже якось заспокоївся і змирився. Кілька років тому підписував якусь колективну заявку, але толку від неї немає ніякого», - розповів Вертинський.

Інф.: news.eizvestia.com
фото: tyzhden.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh