Найперший у Європі кавоман - українець!
У Львові стало однією визначною пам'яткою більше. 22 жовтня на площі Данила Галицького відкрили пам'ятник Юрію-Францу Кульчицькому, повідомляє glavnoe.ua з посиланням на Турбозор. Чим же заслужив цей достойний чоловік такої честі? А заслуги були і чималі. Цей козак у XVII столітті визволив Європу від навали турків. Саме він взяв на себе сміливість пробратися з Відня, обложеного турками, до герцога Карла. У підсумку союзні війська розгромили армію турків і звільнили Відень. В якості нагороди за сміливість Кульчицькому подарували триста мішків кавових зерен. І будучи досить заповзятливою людиною, виходець з Галичини відкрив у Відні першу кав'ярню. Зараз, як відомо, вони візитна картка Відня на рівні з оперою і королівським палацом.

Пам'ятник виготовлений із бронзи. Кульчицький, сидячи, сипле з руки кавові зерна. Падаючи на землю, вони стають золотими монетами. Поруч стоїть мішок із зернами кави, а також чашка і кавник. Не дивно, що такий пам'ятник відкритий у самому кавовому місті України.
Під час урочистої церемонії відкриття мер Львова Андрій Садовий пожартував, що цей пам'ятник тепер є запорукою того, що кави вистачить на всіх гостей міста і вона ніколи не вичерпається.
 
До слова сказати, в Європі чимало пам'ятників Кульчицькому - і в Австрії, і в Польщі і в інших країнах. У Відні навіть одна з вулиць носить ім'я Кульчицького. Більше того, пам'ятник українському кавоману є навіть у Японії. Якось соромно, що на Батьківщині він ніяк не був відзначений. Ідею встановити пам'ятник у Львові подала відома кавова українська марка «Галка». Втілив її скульптор Роман Кікта.

Інф.: glavnoe.ua

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh