Донецькі чорнобильці скликають на вівторок всеукраїнський мітинг протесту
 
Громадські організації закликають у вівторок провести в Донецьку всеукраїнський мітинг протесту проти дій влади. У неділю під час насильницького демонтажу наметового містечка чорнобильців загинув 70-річний чоловік.
Про мітинг протесту, що планується на у вівторок у Донецьку, Deutsche Welle повідомив керівник донецького обласного відділення всеукраїнської організації «Ніхто крім нас» Олег Шуляк. Він також повідомив, що на мітинг збиратимуться не тільки чорнобильці, а представники різних громадських організацій та незахищених соціальних груп зі всієї України. За словами Шуляка, у вівторок громадські активісти та учасники голодування разом з юристами вирішують, як далі будуть діяти у зв’язку з недільною трагедією.

Передбачена трагедія

Спостерігаючи за діями влади проти акції протесту чорнобильців, можна було передбачати, що рано чи пізно станеться такий трагічний випадок, сказав в коментарі Deutsche Welle керівник правозахисної організації «Донецький меморіал» Олександр Букалов.  «Трагедія показала, що  влада не вміє розмовляти з людьми, які захищають свої права, окрім як застосовуючи силу. При цьому,  будь-які посилання на рішення про заборону акції з метою забезпечення якоїсь міфічної безпеки – є не більше ніж завуалювання нездатності компетентно вирішити цю проблему», - каже правозахисник. Треба  ретельно розслідувати всі обставини цієї трагедії, адже правоохоронці нерідко  застосовують силу, там де вона невиправдана, зазначив Букалов.

Сила – єдиний аргумент влади

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:   Цих трагічних подій можна було уникнути, якщо б місцева влада могла б виступити ефективним посередником між протестною групою і центральною владою, каже в інтерв’ю Deutsche Welle заступник керівника Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Клюжев. Утім, на його думку, влада не має демократичних механізмів врегулювання соціальних конфліктів та соціальних протестів. Безумовно, всі небайдужі сили, починаючи з громадських організацій та закінчуючи політичними партіями, мають зайняти принципову позицію: проведення розслідування, встановлення людей, які спровокували трагедію, зазначає Клюжев.

У даному випадку, каже представник громадської ради, протистояння і трагедія стала публічним фактом. Але насправді кожен громадянин дуже часто зіштовхується з необґрунтованими і протиправними діями правоохоронних органів. І найбільша трагічність цієї ситуації в тому, що українське суспільство звикло до таких подій. «Зараз влада думає, що вона може всі проблеми вирішити за допомогою сили. І такий політичний контекст вчорашніх подій  - влада впевнена, що  крім сили не має інших аргументів», - зазначає Олександр Клюжев.

Інф.: Deutsche Welle 
Автор: Каріна Оганесян, Донецьк
Редактор: Євген Тейзе
 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh