Спроби зарегулювати український сегмент всесвітньої павутини з боку держави найближчим часом активізуються. Експерти побоюються, що держчиновники захочуть «закрутити гайки» як користувачам, так і мережевим ЗМІ
Сьогодні постійно робляться спроби контролювати українську Мережу, а Інтернет-спільнота увесь час намагається їх нейтралізувати.
«Але чим ближче до виборів, тим активнішими ці атаки будуть ставати. Наші чиновники цілком можуть перерахувати всіх користувачів і блогерів. Ці ідеї періодично виникають у різних відомствах », - стверджує голова правління Інтернет-асоціації України (ІНАУ) Тетяна Попова.

Експерт нагадує, що в липні парламентом був прийнятий законопроект про статус регуляторів природних монополій. Згідно з ним розширюються в тому числі і повноваження Національної комісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗ). Тепер комісія займатиметься ще й напрямок інформатизації.

«Глава і члени комісії сьогодні кажуть, що вони збираються регулювати тільки технологічну складову надання послуги Інтернет. Але до цього аспекту регулювання може відноситися й таке, наприклад, нововведення, як надання послуги тільки за паспортом. У Росії ж в Інтернет-кафе без паспорта не ввійдеш. Положення про комісію ще немає, тому її нові функції ще не зрозумілі», - говорить пані Попова.

Також експерти згадують про ще один законопроект, зареєстрований у парламенті, яким передбачено відкриття баз даних власників доменів. Він поданий народним депутатом України Леонідом Грачем. Автор стверджує, що згідно з міжнародною практикою інформація про реєстрантів та реєстраторів доменів є відкритою, тобто доступною будь-якій особі через мережу Інтернет. З набранням чинності недавно прийнятого Закону України «Про захист персональних даних» ці дані повинні стати закритими.

На думку депутата, це положення створює негативні наслідки, адже при порушенні своїх прав особа не зможе звернутися до порушника і вжити заходів з їх відновлення. У той же час, експерти кажуть, що якщо інформацію про власника доменів можна буде отримати без санкції суду або правоохоронців, це загрожує втратою анонімності власникам Інтернет - ресурсів.

Ще один законопроект передбачає впровадження низки неадекватних норм для Інтернет-провайдерів. «У разі його прийняття, під приводом порушення авторських прав можна буде закрити будь-який веб-ресурс», - стверджує пані Попова.

Ці побоювання поділяє і директор видавничого дому «СофтПресс» Еліна Шнурко-Табакова. За її словами, цілком імовірно, що держава може ініціювати законодавчу заборону на критику влади в Мережі, яка існує в інших державах.

«Вже сьогодні цілком можна використовувати недавно прийнятий закон про захист персональних даних для боротьби з неугодними Інтернет-виданнями», - стверджує вона.

Інф. "Газета по-київськи"


ІІнф 

Коментарі

 

Add comment

Security code
Refresh